Haber
Home > Antalya Haber > YÖREX kapılarını ziyaretçilere açıyor

YÖREX kapılarını ziyaretçilere açıyor

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO)’nunda katılacağı bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), yarın (13 Eylül Çarşamba günü) ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Antalya Ticaret Borsası (ATB)öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteğiyle yöresel ürünleri ekonomiye kazandırmak, yerinde istihdam ve kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla bu yıl 13-17 Eylül’de EXPO Center’da düzenlenecek. MATSO, YÖREX’e Manavgat’ta yöresel ürünleri ile katılıyor.
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş 13-17 Eylül’de düzenlenecek olan YÖREX’e çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından da desteklendiğini söyledi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığlu ile 365 Oda ve Borsa başkanın katılarak destek vereceğinin altını çizen Boztaş, fuarda temel anlamda kıyıda köşede kalmış ürünleri gün yüzüne çıkarmayı, vitrin oluşturarak pazara erişimini kolaylaştırmayı ve ikili bağlantılar sağlayarak ticaret hacminin geliştirilmesini hedeflendiğini kaydetti. Fuarın, yöresel ürünlere coğrafi işaret almak ve markalaşma açısında önemine değinen Boztaş, “Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de Manavgat’ın yerli turiste tanıtılması için büyük fırsattır. Fuarda geçen yıl olduğu gibi bu yıl katılımın yüksek olmasının bekliyoruz” dedi.
MATSO, YÖREX’te Manavgat’ın 9 yöresel ürününü tanıtacak
Başkan Boztaş, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi görsel olarak çok güzel hazırladığımız standımızda Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu ürünlerimizi tanıtacağız. Ürünlerimize coğrafi işaret almak için bu tür fuarların önemli olduğunu düşünüyoruz. Fuara tüm Manavgat halkımızı davet ediyoruz.”
Manavgat’ın tadı var
Fuarda açtıkları stantta çeşitli sloganlar kullandıklarını değinen Boztaş, “Bizim tadımız başka, Manavgat’ın tadı var” gibi sloganlarla farklı olduğunuzun mesajını vermeye çalışıyoruz. Tanıtımını yaptığımız ürünleri marka haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

158 total views, 2 views today

Top