İstihdam fuarı öncesinde stant yerleri kura ile belirlendi

0
327 views

Manavgat Kaymakamlığı başkanlığında 8 kurumun işbirliği 2-3 Mart tarihlerinde “Manavgat’ta İş Var” sloganıyla gerçekleştirecek olan istihdam fuarı öncesinde stant yerlerini kura ile belirlendi.

Manavgat Kaymakamlığı başkanlığında, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), İnsan Kaynakları Yöneticileri (İNKAY), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) işbirliği ile işçi ve işvereni buluşturacak istihdam fuarı gerçekleştirilecek.

Başkanı Boztaş, istihdam fuarı ile ilgili bilgiler verdi

“Manavgat’ta İş Var” sloganıyla 2-3 Mart tarihlerinde Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde organize edilecek fuar öncesinde MATSO toplantı Salonu’nda katılacak firmaların yerleri kura çekimi ile belirlendi. Kura çekimine MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, İŞKUR Manavgat Müdürü Yavuz Ayna, İNKAY Genel Sekreteri ve Manavgat Sorumlusu Cemile Akbulut, SGK Müdürü Ali Duru ve MASİAD Başkanı Turgay Akar ile stant açacak işyeri temsilcileri katıldı.

Kuru çekimi öncesinde bir konuşma yapan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, stant açacak olan işyeri temsilcilerine çalışma ve fuar hakkında bilgiler verdi. Üçüncüsü gerçekleştirilecek olan fuarın hem işçi hem de işveren için önemine değinen Başkan Boztaş, “Fuarın güzel ve verimli geçmesini bekliyoruz. Fuarımız bölgemize, ilçemize ve üyelerimize katkı sağlayacaktır. Herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek ise katılımcıların ilgisine teşekkür ederek 8 kurum ve kuruluş tarafından ortaklaşa organize edilen fuarın katılımcılara ve işletmelere hayırlı olmasını diledi. Tüm katılımcılara Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Şükrü Sözen’in selamları olduğunu kaydeden Şimşek, güzel bir turizm sezonu geçirilmesini diledi. Şimşek, “Yabancıyı burada konuk edebilmek, hizmet sunabilmek sizler için en zor görevlerden biridir ama başarı ile yapıldığına inanıyorum. Turizmde rezervasyonların bu yıl iyi olduğu ve sezonun açılmasının öne çekildiğinden bahsediliyor. İnşallah bir aksilik olmaz. Gelen misafirlerimizi geldikleri gibi güzel düşüncelerle tekrar gelmeleri düşünceleri ile uğurlarız diye temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcı firmaların yerleri kura çekimi ile belirlendi.