Kazasız Kul Olmaz’dan Sennheiser’e anlamlı ödül

0
169 views
SAMSUNG CSC

Türkiye’de artan iş ve trafik kazalarına dikkat çekmek adına sahnelenen Kazasız Kul Olmaz tiyatro oyunu, Yılın Duyarlı Firması Ödülü ‘nü yeni sahibi (Metan) Sennheiser’e takdim etti.

Türkiye’de artan iş ve trafik kazalarına dikkat çekmek adına, 2009 yılından bu yana araştırması devam etmekte olan, oyunun Yazar ve Yönetmenliğinde Zahrettin Çelik’in, Sanat Danışmanlığında Zihni Göktan, Yonca Evcimik , Şevket Çoruh gibi önemli isimlerin yer aldığı ve 81 ilde sahnelenmesi hedeflenen “Kazasız Kul Olmaz” adlı tiyatro oyunu Yılın Duyarlı Firması Ödülü’nü Sanat yönetmeni Zahrettin ÇELİK tarafından Sennheiser adına Sn. Figen Yücel’e ödül takdim edildi.

“İHMALSİZLİKLERE DİKKAT ÇEKMEK”
Figen Yücel: İhmalsizler ve Kurallar ilgili şunları söyledi.
“Her gün kurallara riayet edilmediği için bir çok kişi tabiri caizse boşuna hayatını kaybediyor. Kaza oranlarına baktığımızda genellikle sürücülerden kaynaklı olduğunu görüyoruz. Artık kazalar öyle bir hal aldı ki siz çocuğunuzu okula götürdüğünüzde yada parkta otururken bile sizi yakalayabiliyor.Aslında kaza kelimesi ön görülemeyen anlamında olduğundan tabî ki ihmalsizliklere dikkat çekmek önemlidir.Elbette ki buna dur demek gerekiyor. Bu noktada Ailemiz için çocuklarımıza yaşanacak bir dünya emanet etmek için, Kazasız Kul Olmaz projesi Çok önemsiyoruz ve destekliyoruz.” Dedi…

KAZALARDA DÜNYADA 1. SIRADAYIZ
Kazalarda, dünya genelinde 3, Avrupa’da ise 1. sıradayız. Dünya genelinde sadece 1 yılda, 1.6 milyon insan yaşamını yitirmektedir. Bu kayıplar ülkenin sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel anlamda kayıplarına neden olmaktadır.

SEYİRCİLER EMNİYET KEMERİ TAKIYOR
Dünyada bir ilke imza attılar; koltuklara özel emniyet kemeri tasarlandı! Anons geldikten sonra seyirciler emniyet kemerlerini takıyor; kemerler takılmadan oyun başlamıyor. Konuklar, çocuklarıyla, ilk defa böyle yararlı bir etkinlikte bulunmalarından çok memnun olduklarını, bu tarz projelerin çoğalmasını dilediklerini ifade ettiler.
Çelik ; “Bu projemizi birçok kurum ve kuruluş, farklı alanlarda desteklemektedir. Bunların arasında yer alan ” Sennheiser ” kazaların azalması için desteklerini esirgemedikleri için çok teşekkür ederim. Kurum ve kuruluşların katkıları, daha çok araştırmaya ve kazaların azalmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca diğer firmalara da ‘rol model’ olarak toplumsal sorumluluğun öncülüğü gibi bir değer kazanmalarına vesile olacaklardır. Dünya olarak iyi insanlara ihtiyacımız var. Çocuklarımıza mutlu ve yaşanacak bir dünya emanet etmek için bunu ancak birlikte başarabiliriz. Biz, iş sahalarında olsun, kavşaklar, hastanelerde olsun, araştırmalarımıza devam edeceğiz. Projeye desteklerinden ve sanata, sanatçıya değer verdiklerinden dolayı müteşekkiriz”, dedi.