KITUYAD’DAN ÇEVRE ETKİNLİĞİ

0
245 views

Kızılağaç Turizm Merkezinde bulunan oteller; Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği KITUYAD öncülüğünde Dünya Çevre Haftası kapsamında; “Dünya Çevre Günü” nü düzenlediği çeşitli etkinlikler ile kutladı.
Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (KITUYAD) tarafından düzenlenen Dünya Çevre Günü Çevre Etkinlikleri kapsamında Kızılağaç bölgesindeki Mavi Bayrak ve Yeşil Anahtar Çevre Belgelerine sahip oteller; Ünal Akpınar İlköğretim Okulunda geniş katılım ile “Geleceğimiz, Çocuklarımız ile Sürdürülebilir Turizm ve Çevre” temalı etkinliği gerçekleştirdiler.
Organizasyonu gerçekleştiren KITUYAD Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu World of Sunrise Kalite Müdürü Mikail GÜZEL etkinlik hakkında gerekli bilgileri paylaştı.
Güzel konuşmasında;
– Club Ali Bey Otel Çevre Mühendisi Onur KARA tarafından öğrencilere keyifli bir çevre bilinçlendirme eğitimi verildi.
– Çevre bilinci ile ilgili olarak animasyon gösterisi yapıldı.
– Bölgemizdeki tesislerin mini kulüplerinden gelen animatörler koordinasyonunda “Çevre Anketi” gerçekleştirilerek çevre eğitimi sırasında edinilen bilgiler anket ile değerlendirildi.
– Son olarak ise sürdürülebilir turizmin en önemli kısımlarından birisi olan yeşili ve doğayı güçlendirme kapsamında da okul bahçesinin duvar alanı yanına ağaç ekimi yapılarak öğrencilere ağaçları düzenli olarak sulamaları öğütlendi.
– Etkinlik öğrencilerin bu günü ve çevre bilincini hep hatırlamaları için Kızılağaç Bölgesi’ndeki mavi bayraklı oteller tarafından çeşitli hediyeler sunularak tamamlandı. Dedi.