KITUYAD’DAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ

  0
  173 views

  Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği’nin 11. Genel Kurulu için Selge Beach Resort & Spa’ da bir araya gelen Kızılağaç Turizm Merkezi Otel Yönetici ve Genel Müdürleri 2018 yılı sezonunun değerlendirmesini yaparak gündemdeki konular hakkında da görüşlerini paylaştılar.

  Toplantıya ev sahipliği yapan Selge Beach Resort & Spa Genel Müdürü Halil Kaftan ultra her şey dahil alkolsüz aile oteli olmamızdan dolayı bölgenin tek farklı konsepti ile hizmet veren tesisiyiz. Bu sebeple de; yoğun başlayan sezonumuz ramazanın ayının girmesi ile normal seyrine döndü. Seçimlerin etkisi ile rezervasyonlarımızda düşüş olmasa da gözle görülür bir yavaşlama söz konusu olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen geçen senelerden hem fiyat ve hem de doluluk konusunda daha iyi olacağız. Yoğunluğumuzda bayramla başlayarak kasıma kadar devem edecek dedi.
  Turan Prince Genel Müdürü Zekai Aydın; sezon tüm yoğunluğu ile ve başladığı gibi devam ediyor. Bölge yeniden Rusya’nın gözdesi durumunda. Yabancı müşterinin artan talebi nedeni ile bir otelimiz hariç seçim bölgemizi çok fazla etkilemiyor. Olağanüstü bir durum olmadığı sürece geçmişteki günlerimize bu sezon döneceğimizi ümit ediyorum. Dedi.
  Euphoria Genel Müdürü Hacı Ömer Özkul; artan talepler nedeni ile bu yıl geçmiş üç yılın kötü izlerini sileceğimizi tahmin ediyorum. Fakat; rezervasyonlar tüm hızı ile devam ederken ve her şey güzel olacak derken, yaşadığımız personel sıkıntısını da düşünmüyor değilim. Dedi.
  Aska Washıngton genel Müdürü Nurettin Tiren; Kızılağaç’ın en eski genel müdürlerinden biri olarak, bölgeyi çok iyi tanıyorum. Bu sezon gerçekten ümit verici bir sezon olacak. Yaşadığımız personel sıkıntısı dışında sivrisinek ve haşere ile ilgili problemlerimiz var. Bunları Kıtuyad aracılığında yetkililer ile paylaşıyoruz. Dedi.
  Club Ali Bey Genel Müdürü Fuat Kerem Kutbay; Tesisimizin konumu, aktiviteleri sportif organizasyonlara da ev sahipliği yapması nedeni ile kışın da dahil olmak üzere müşteri problemimiz olmadığı gibi, personele kış sezonunda da istihdam sağlamamızdan dolayı personel sıkıntımız diğer tesislerden daha az oluyor. Sezonun başlangıcı gibi sonunun da başladığı gibi bitmesini arzu ediyorum. Dedi.
  Starlıght Resort Hotel Genel Müdürü ve aynı zamanda (POYD) Profesyonel Otel Yönetcileri Derneği Başkanı Hakan Duran turizmin son üç yılda yaşadığı sıkıntıların sonuna geldiğimizi düşünüyorum. Rusya ve Almanya’da aradığımız ivmeyi yakalamakla beraber izlediğimiz politikalar ile alakalı İngiltere nin de vitrinine oturmuş bulunmaktayız. Bu sene afaki bir durum olmadığı müddetçe sezonu çok iyi geçireceğimizin sinyallerini şimdiden almaktayız. Bölgeyi kış operasyonları ile de hareketlendirmenin gerekliliğine inanıyorum. Fakat bu fiyatlarla değil. Dedi.
  Kıtuyad Başkanı Osman Ergin’in (KVKK) Kişisel verilerin korunması kanunu ile alakalı tesislerden çalışması olan var mı? Sorusunu yine Genel Müdür Duran cevapladı. KVKK konusu çok detaylı bir konu. Bununla ilgili kapsamlı bir çalışma henüz yapılmamış ve netleşen bir şey yok. Başkanlığını yaptığım 400 ün üzerinde üye sayısına sahip POYD aracılığı ile düzenlemiş olduğumuz toplantı da doyurucu bir bilgiye sahip olamadığımız gibi, kendi avukatlarımızca önerilen ve konuya vakıf olduğuna inanarak İstanbul’dan misafir ettiğimiz avukat tarafından verilen bilgiler ile de tatmin olamadık. Bakanlığın önümüzdeki günlerde bu konu üzerinde çalışma yapacağının ve esnekleştirme yoluna gideceğinin duyumlarını almaktayız. Dedi.
  Kıtuyad Başkanı Osman Ergin ise; toplantıya katılan ve katkıda bulunan tüm misafirlere teşekkür ederken; son üç yılda kaybettiklerimizi bir anda kazanmak kolay olmayacak. Müşteri gelsin diye birden indirdiğimiz fiyatları da birden çıkarabilmenin imkanı yok. Bunun ancak zamana yayılarak telafi edileceğine inanıyorum ve bu zorluklar içerisinde herkese hayırlı sezonlar diliyorum dedi.