KONYAALTINDA 2. SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU AÇILDI

    0
    179 views

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan 2. Süt Sığırı Yetiştiriciliği Kursu 20.11.2017 tarihinde 45 kursiyerin katılımıyla Konyaaltı Kaymakamlığı Toplantı Salonunda başladı.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Müdürü Canan OTRUŞ ‘kaliteli gıda üretiminde eğitimin rolünün önemli’ olduğunu belirtikten sonra ‘sürdürülebilir ve kazançlı hayvancılık yapabilmek için eğitimli, birikimli, istekli çiftçilere ihtiyaç duyulduğunu’ söyledi. Teorik eğitim Konyaaltı Kaymakamlığı Toplantı Salonunda, uygulamalı eğitimin Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Hayvancılık İşletmesinde verilecek olan eğitim İlçe Müdürlüğü elamanlarından Veteriner Hekim Durmuş ÖCAL ve Veteriner Hekim Ömer KARA tarafından verilecek olup 10 iş günü sürecektir.

    Eğitimin başlıca konuları sığır ırklarının tanımı, seçimi, hayvan beslemesi, hayvan hastalıkları ile mücadele ve özellikle buzağı ölümlerinin engellenmesi olup, bunun yanında kursiyerler tarafından sorulan sorulara ve belirtilen sorunlarla ilgilide bilgiler verilecektir.