Konyaaltında Restoranda “Kasten Öldürme ve İntihar” Meydana Geldi

0
132 views

22 Aralık günü saat 10.00 sıralarında, ilimiz Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesinde faaliyet gösteren bir restaurantta meydana gelen “Kasten Öldürme ve İntihar” olayı ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

Ş.Ö. (1970 doğ.), G.E (1987 doğ.) ve G.K. (1967 doğ.) isimli şahısların ateşli silah yarası (yarı otomatik pompalı tüfek) sonucu olay yerinde ex oldukları, olayı gerçekleştiren şüpheli S.K. ’nın (1993 doğ.) ise olay yerinde aynı tüfekle intihar ettiği anlaşılmıştır.

Olay ile ilgili yapılan incelemeler sonucu; G.K.’nin Restaurantın sahibi olduğu, G.E.’nin restaurantta Gıda Mühendisi olarak çalıştığı, Ş.Ö.’nün ise garson olarak çalıştığı, olayı gerçekleştiren S.K.’nın da aynı iş yerinde üç yıldır garson olarak (paket servis görevlisi ) çalıştığı ve iki gün önce iş yeri sahibi G.K. ile tartıştığı, tartışma sonrası (2) gün işe gelmediği, olay günü yarı otomatik pompalı tüfeği montuna sarararak iş yerine geldiği ve G.K., Ş.Ö. ve G.E.’yi öldürdüğü, sonrasında da intihar ettiği anlaşılmıştır.

Olay yerinde yapılan incelemede; (1) adet yarı otomatik pompalı tüfek, (4) adet kartuş, (5) adet dolu fişek, (3) adet tapa elde edilmiştir.

Yapılan araştırma sonucu *olayda kullanılan pompalı tüfeğin 14.12.2017 günü kargo yoluyla S.K’ya geldiği , İstanbul adresli bir işyerinden kapıda ödemeli olarak gönderilen tüfeğin (475 TL) ödenmek suretiyle S. K. tarafından kargo şirketinden teslim alındığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile koordine kurularak yaptırılan araştırmada; tüfeği gönderen kargo adresinin hayali bir adres olduğu, gönderide yazılı adreste böyle bir işyerinin bulunmadığı, gönderici olarak kargo şirketinde adı kayıtlı işyeri sahibi B.A. hakkında ise 31.05.2016 tarihinde “silah ticareti” yapmak suçundan İstanbul’da işlem yapıldığı, ikametinde (8) adet ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait fişeklerin elde edildiği anlaşılmıştır.

İlimizde meydana gelen söz konusu katliamda kullanılan suç silahının son yıllarda yaygın bir yöntem olan internet yoluyla “adrese teslim” siparişle gönderildiği, göndericiler, alıcılar ve aracı kurumlar hakkında gerek kayıt ve denetim ve gerekse etkili / caydırıcı bir yaptırım mekanizmasının bulunmadığı, son menfur olay vesilesiyle kargo şirketlerinin bu vb. (uyuşturucu, kaçak içki ve kaçak emtia gibi) suç eşyalarının “adrese / elden teslim” naklinde etkili rol oynadıkları bir kez daha görülmüştür.