Manavgat Bahçeşehir’de Demokrasi Şöleni

0
168 views

Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 2017-2018 Öğretim yılı, Okul Öğrenci Başbakanlığı Seçimleri için bugün sandık başına gitti. Demokrasinin tüm güzelliğinin yaşandığı seçimde, okul başkanlığına 11. sınıf öğrencisi Cansın Ertekin başkan oldu.

Seçimlerde 148 oy kullanılırken, oyların 3’ü geçersiz sayıldı. Geçerli olan 145 oydan 65 oy’u Ekin Barış Bulut alırken, 80 oy alan Cansın Ertekin okul öğrenci meclisi başkanı seçildi.
Seçim öncesi öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Okul Müdürü Harun Yılmaz yaptığı açıklamada; ”

Okul Müdürü Harun YILMAZ konuşmasında; Okul Öğrenci Meclisi Başkanı seçimleri ile; Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Kendileri tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.