MANAVGAT BELEDİYESİNDEN 23 NİSAN SATRANÇ ŞENLİĞİ

0
203 views

Manavgat Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Manavgat Temsilciliği işbirliği ile düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çocuk Şenliği ve Satranç Turnuvası Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İlk olarak 5-6 yaş minikler ayağı düzenlendi. Hafta sonu ise 7-12 yaş arası (2006-2011 doğumlu) kayıt yaptıran 300’e yakın çocuk, 12 farklı kategoride kıyasıya mücadele etti. Düzenlenen etkinliğe Manavgat Belediyesi birim müdürleri, Türkiye Satranç Federasyonu Manavgat Temsilcisi Hüseyin Yazıcı, öğretmenler, çocuklar ve çok sayıda aile katıldı. Yapılan satranç turnuvası sonunda ödül töreni düzenlendi.

Ödül töreninde ilk 5’e giren çocuklara madalyaları takdim edildi. Aileler ise iki gün boyunca çocuklarının satranç maratonunu takip ederek, onların heyecanına ortak oldu. Aileler Başkan Sözen’e, ilçede satranca verdiği destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise geleceğimizin teminatı çocuklarımızı mutlu etmenin vatandaşlık görevi olduğunu belirterek; “Yarınlarımız olan çocuklarla vakit geçirmek, onları ilgi alanları olan konularda desteklemek ve gelişimlerine katkı sağlamak temel amacımızdır. Çocuklarımızın başarılı çalışmalarının devamını diliyorum, satranç turnuvası vesilesi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum” dedi.