Manavgat Koleji hizmete açıldı

0
207 views

2017-2018 eğitim öğretim yılına ‘İyi eğitim, iyi gelecek’ sloganı ile merhaba diyen Özel Manavgat Koleji’nin açılış töreni cumartesi günü yapıldı.

Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bölümleri ile 2017-2018 eğitim öğretim yılına merhaba diyen Özel Manavgat Koleji, iş ve eğitim dünyasının tanınmış isimlerinin katıldığı tören ile açıldı. Açılış törenine Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, Manavgat Göç İlçe Başkanı İsmail Kahraman, eğitimciler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra törenin açılış konuşmasını yapan Manavgat Koleji Kurucu Müdürü Ali Rıza Kaya, Manavgat Eğitim Kurumları olarak uzun yıllardır Manavgat eğitimine katkı yaptıklarını belirterek, “Henüz okulumuz inşaat halindeyken gelip çocuklarını okulumuza kayıt yapan velilerimizden aldığımız güç ile bugün bu okulumuzun açılışını yapıyoruz. Bize olan güvenleri ve inançlarına karşı mahcup olmamak için bize verdikleri güçle en iyi şekilde çocuklarımızın eğitimini üstleneceğiz” dedi.

Manavgat Koleji olarak Manavgat ismini hep önde taşıyacaklarını söyleyen Kaya, “Marka olan Manavgat ismini de kullandığımız okulumuzun eğitim alanında Manavgat’ın, bölgenin ve hatta Türkiye’nin en iyi okulları arasında yer alması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Okulun açılış süreci içerisinde özveri ile çalışan kurucular, öğretmenler ve özellikle kendilerine zaman ayıramadıkları için ailelerine de teşekkür eden Ali Rıza Kaya, yeni eğitim öğretim yılının da hem öğrenciler için hem de okulları için hayırlı olmasını diledi.

Ali Kıza Kaya’nın ardından kısa bir konuşma yapan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş da Özel Manavgat Koleji kurucularını, son yıllarda ekonomik sıkıntının hissedildiği Manavgat’ta yatırım yapma cesareti göstermelerinden dolayı kutladı. Manavgat ismini her zaman gururla ileriye taşıyacaklarını ifade eden Boztaş, Manavgat’a yapılan her yatırımın Manavgat ekonomisini güçlendireceğini söyledi.

Konuşmaların ardından okunan dua ile birlikte Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MESO Başkanı Hasan Çelik ve okul kurucu müdürü Ali Rıza Kaya birlikte açılış kurdelesini kesti.

Törenin sonunda davetlilere okul binasını, derslikleri ve aktivite odalarını gezdiren Ali Rıza Kaya ve kurucular tebrikleri kabul ederek, davetlilere bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ettiler.