Manavgat Şehidine On Binlerce Vatandaş Sahip Çıktı

0
481 views

Manavgat Kızılot mahallesinde ikamet eden Konya/ Ereğli nüfusuna kayıtlı sözleşmeli er 26 yaşında Cumali Gür, Kuzey Irak sınırında Hakkari Kuzey Irak sınırında mayına basması sonucu şehit olmuştu.

DCIM100GOPROG0295595.

Bu gün ikindi namazına müteakiben Kızıot pazar yerinde kılınan cenaze namazının ardından Kızılot merkez mezarlığında toprağa verildi.
DCIM100GOPROG0525618.
,
Cenaze törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ak Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, CHP Antalya milletvekili Dr. Nefi Kara, Büyükşehir belediye başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu,

Manavgat kaymakamı Mustafa Yiğit, belediye başkanı Şükrü Sözen, Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız,
DCIM100GOPROG0065566.

çeşitli STK ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda polis, şehittin ailesi ve 10 binlerce vatandaş katıldı. Şehit Cumali Gür’ün cenazesi şimdiye kadar yapılan cenazelerin en kalabalığıydı.
DCIM100GOPROGOPR5544.

Cenaze namazının kılınması ardından mezarlığa gidecek kalabalığın 4-400 karayolunda bir saatlik trafik akışının durmasına neden oldu. Bizim yaptığımız araştırmaya göre en az 40 bin kişi cenazeye katıldılar.