Manavgat üniversiteleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor

0
470 views

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 4. katına açıldığını söyledi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karkacıer ve Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖRKAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ziyaret etti. Ziyarette MATSO Turizm Fakültesi 4. Katına açılan Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, ataması yapılan öğretim görevlileri ve fakültemizin eylül ayında başlayacak eğitim öğretim döneminde öğrencilerini alacak olmasını gibi konuları ele alarak görüş alışverişinde bulunuldu.

2. fakülte MATSO Turizm Fakültesi binası 4. Katta açıldı

Ziyarette Konuşan MATSO yönetim Kurulu başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’a Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin ardından Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin de gelecek yıl öğrenci alacağını belirterek, “Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 4. Katında tabelası asılarak burada açılacağını söyledi. Üniversiteleşme yolunda ilerliyoruz. 2. Fakültemiz kurulması ve dekan hocamın göreve başlaması sonrasında öğretim görevlileri ataması yapıldı. Fakültemizde gelecek yıl 2 bölüme öğrenci alımı yapılacak. Bir yıl içerinde fakültemizde yeni bölümlerin açılmasını için hocalarımız ile birlikte hareket ediyoruz.

“3. Fakülte için çalışmalara başladık”

Manavgat olarak 3. fakültenin açılması için çaba gösteriyoruz. 3. Fakültenin kurulması ile ilçemizde üniversite kuruluşunun geçekleşebileceğiz” dedi.

“10 yılda 25 bin öğrenci getirmeyi hedefliyoruz”

Manavgat’ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğine vurgu yapan Boztaş, ilçeye Üniversite kurulması ile 10 yılda 25 bin öğrenci getirmeyi hedeflediklerini hatırlattı. Boztaş, üniversitenin sosyal ve kültürel katkı sağmasının yanı sıra ilçe ekonomisi ve ticaretine de katkı sağlayacağını belirtti.

“1,5 ay içerisinde fakülteye tamamıyla yerleşeceğiz”

Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karkacıer ise 2 ay önce göreve geldiklerini hatırlatarak hazırlıkları tamamladıklarını MATSO Turizm Fakültesi binası 4. Katında fakültenin açıldığını söyledi. 1-1,5 ay içerisinde fakülteye tamamıyla yerleşeceklerini kaydeden Prof. Dr. Karcacıer, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi tabelasını MATSO Turizm Fakültesi 4. katına asacaklarını söyledi.

“Başkan Boztaş, Üniversiteleşme yolunda büyük destek veriyor”

Manavgat’ın Üniversiteleşmesi yolunda ve fakültelerin açılmasında Başkan Boztas’ın büyük destek verdiğine vurgu yapan Prof Dr. Karcacıer, üniversite hedefinde Boztaş’ın desteklerinin kendilerine güç kattığını ifade etti.

“2 bölümle açılacak fakültemiz 1 yıl içerisinde 5 bölüme çıkacak”

2018-2019 eğitim öğretim döneminde Eylül ayında fakültenin 2 bölümle açılacağını kaydeden Karcacıer, “ekonomi bölümü ve işletme enformatiği bölümlerine öğrenci alıyoruz. Öğretim görevlileri atamamız yapıldı, arkadaşlarımız göreve başladı. Gelecek yıl yeni bölümler açmak için senatomuza tekliflerimiz var çalışma yapıyoruz. Bir komisyon oluşturduk. Beşeri bilimler bölümünde yeni bölümlerin açılması için çalışma yapmaya başladık. İlk adapte 3 bölümde daha açılmasını hedefliyoruz. 2 olan bölümümüz 1 yılsonunda 5 olacak. Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş ile daima istire ediyoruz. Destekleri için kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.