Manavgat’ta Bir Depoda ve Bir Araçta Yüklü Miktarda Gümrük Kaçağı Gözlük Ele Geçirildi

0
164 views

Manavgat ilçesinde Manavgat Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince Gümrük Kaçağı emtia (gözlük) satan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

02 Haziran günü saat 23.30 sıralarında Manavgat ilçesinde bulunan bir depoda ve bir araçta yapılan aramada; toplam (11.048) adet gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen güneş gözlüğü ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak depo sahibi (M.S.) alınan ifadesinde, güneş gözlüklerini İstanbul ilinde faaliyet gösteren bir firmadan aldığını, araç sahibi (M.B.) ise alınan ifadesinde, (M.S.) isimli şahıstan alacaklarına karşılık güneş gözlüklerini aldığını beyan etmiştir.

Yakalanan şüpheliler hakkında yapılan incelemede, M.S. isimli şahıs hakkında “Borçlunun Borcunu Ödeme Şartını İhlali” suçundan aranma kaydı bulunduğu tespit edilmiş, her (2) şüpheli hakkında “5607 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan adli işlem yapılmış, aranma kaydı bulunan şüpheli (M.S.) hakkında yapılan işlemlerin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.