Manavgat’ta Çeşitli suçlardan Aranan Şahıslar Yakalandı

0
208 views

Olay 1: 11.02.2018 günü bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimiz, cezaevi firarisi olan (L.B) isimli şahsı başka isim adına düzenlenmiş sahte kimlik kartı ile birlikte yakalamışlardır.
Yapılan incelemelerde şüpheli şahıs (L.B)’nin Alanya 3.Asliye Ceza Mahkemesince “Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması”, Ankara Ağır Ceza İlamat Masasınca “Bir Suçu Gizlemek veya Başka Bir Suçun Delillerini Gizlemek ya da Yakalanmamak Amacıyla Öldürme” suçundan 4 ayrı dosya ve Manavgat Asliye Ceza İlamat Masasınca “Basit Yaralama” suçu olmak üzere toplam 6 dosyadan aranmakta olduğu, öldürme suçundan müebbet ve 8 yıl 9 ay hapis cezasının olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca “Başkasına Ait Kimlik veya Kimlik Bilgilerinin Kullanılması” suçundan da hakkında işlem yapılan şüpheli şahıs çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 2: Antalya Asliye Ceza İlamat Masasınca, “Ulaşım Araçlarının Belli Varış veya Kalkış Yerlerinde Bulunan Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan hükümlü bulunan (H.B) isimli şahıs İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yakalanmıştır. Şüpheli şahıs hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 3: 11.02.2018 günü bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimiz cezaevi firarisi olan (A.B) isimli şahsı ikametinde yakalamışlardır.
Yapılan incelemelerde şüpheli şahsın, Alanya 6.Asliye Ceza Mahkemesince “Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması”, Serik 1.Asliye Ceza Mahkemesince “Hırsızlık”, Serik İlamat İnfaz Bürosunca “Bina İçinde Muhafaza Altına alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık”, “Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etmek” suçlarından aranmakta olduğu, hırsızlık suçlarından toplam 6 yıl hapis cezasının olduğu tespit edilmiştir. “Başkasına Ait Kimlik veya Kimlik Bilgilerinin Kullanılması” suçundan hakkında işlem yapılan (A.B) çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.