MANAVGAT’TA GÜREŞÇİLER 6 MAYISA BİLENİYOR

0
217 views

Manavgat Belediyesi pehlivanları, açık havada antrenman yaparak 6 Mayıs’ta yapılacak olan 7. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanıyor.

Manavgat Belediyesi’nde 7. Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlıklar tüm hızıyla başladı. Pehlivanlar, Yukarı Pazarcı Irmak Kıyısı’nda tamamen aslına uygun bir şekilde güreş antrenmanı yaptı. Antrenmanlara, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, güreş severler ve vatandaşlar katıldı. Ata sporumuzu Manavgat halkına sevdirmek için ırmak kıyısında yapılan antrenmanda ise Kırkpınar Başpehlivanlarından İsmail Balaban, Osman Aynur, Hasan Cengiz, Turan Balaban, Serhat Gökmen ile çevre il ve ilçelerin pehlivanlar ter döktü.

ASLINA UYGUN ANTRENMAN
Bu yıl düzenlenecek olan güreşlere her yıl olduğu gibi 60’ı aşkın başpehlivan ve 700’e yakın güreşçinin katılması bekleniyor. Manavgat’ın hem sosyal hem kültürel faaliyetlere önem veren canlı bir kent olduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen; “Yağlı Pehlivan Güreşleri biz göreve geldiğimizde unutulan, yapılmayan bir spor dalıydı. Manavgat kırsalı olan bir kent. Kırsaldaki insanlarımız da güreş sporunu çok seviyor. Onları da bundan mahrum etmemek adına başladık. Bu sene 7’ncisini düzenleyeceğiz. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri, Türkiye’nin en büyük organizasyonundan biri haline geldi. Organizasyonun düzgünlüğü, gelen konuklarımızı ve güreşçilerimizi sahiplenme, çok güreşçiyi buraya davet etme gibi yönlerden, güreşlerimizde iddialıyız. Güreş severlerimizin son derece mutlu ayrıldığı organizasyonlar yapıyoruz. 7’ncisini de 6 Mayıs Pazar günü dört dörtlük bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bütün güreşçilerimizi davet ettik, bu konuda rekor Manavgat Belediyesi’nde. Her yıl 700’ün altına düşmeksizin bütün güreşçilerimizi ayırt etmeden davet ediyoruz. Tüm güreş severlerimizi Manavgat’a davet ediyoruz” dedi.