Manavgat’ta Hayvanları Koruma Günü yürüyüşü

0
185 views

MANAVGAT Belediyesi, hayvanların korunmasına katkı sağlamak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla hayvanları koruma yürüyüşü düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı sergi alanında başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Barındırma Merkezi veteriner hekimleri, çalışanları ve kentteki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı. Yürüyüşte Ukrayna TV kanalının 11’sini düzenlediği ve Manavgat Belediyesi’nin de sponsorluğunu üslendiği TVSTAR Festivali’ne katılandeğişik ülkelerden çocuklar da yer aldı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaşadığımız dünyayı yalnızca insanların kullanmadığını diğer canlılarla beraber yaşadığımızı belirtti. Başkan Sözen, ”Doğayı, havayı beraber müşterek kullandığımız canlıların ve hayvanların olduğunu unutmamak adına küçük bir şeyler yapabilmek için buradayız. Şuna da inanıyorum ki insanlar hayvanları ve doğayı sevmediği takdirde insanları da sevemez. Çocuklarımız doğa ve hayvan sevgisi ile yaşamayı başarabilirlerse insanlara yaklaşımı da güçlü ve hassas olur. Biz de bu düşünceden yola çıkarak 2013 yılında Hayvan Barınağımızı açtık. Şimdi oldukça modern ortamlarda hayvanlarımıza sağlık ve bakım hizmetiveriyoruz” dedi.

Hayvanları Koruma Günü yürüyüşü ırmak kıyısı boyunca devam ederek Delta Düğün Salonu’nun önünde son buldu. Yol boyunca renkli görüntülere sahne olan etkinlik sonunda Manavgat Belediyesi, hayvanseverlere bin adet hayvan mama kabı dağıttı.