Manavgat’ta Motosiklet Hırsızlığı Hırsızlık Suçlarından Yakalanan Şüpheliler Tutuklandı

0
126 views

Manavgat’ta Motosiklet Hırsızlığı Hırsızlık Suçlarından Yakalanan Şüpheliler Tutuklandı

Olay 1) 01 Aralık ve 05 Aralık günü Manavgat ilçesi Aşağı Pazarcı Mahallesi ve Şelale Mahallesinde bulunan iki ayrı ikametin önünden gerçekleşen “Motosiklet Hırsızlığı” olayları ile ilgili olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, Aşağıpazarcı Mahallesinden çalınan motosiklet aynı gün yine aynı mahallede terk edilmiş vaziyette bulunarak müştekisine teslim edilmiştir.

Çalışmaların devamında Şelale Mahallesinden çalınan motosikletin parçalarının sökülerek iki ayrı internet sitesinden ve E.K. isimli şahsın sosyal medya sayfasından satış ilanı verildiği tespit edilmiştir.

Çalınan motosikletin parçalarını internet sitelerinden satış ilanı veren E.K.(17) ve B.D. (20) isimli şüpheli şahıslar 09 Aralık günü yakalanmışlardır.

E.K. ve B.D. haklarında haırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.

Olay 2) 01 Aralık günü Manavgat ilçesi Bahçelievler Mahallesinde bulunan bir inşaatta meydana gelen “Açıktan Hırsızlık” olayı ile ilgili İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar sonucunda, hırsızlık olayını O.G. isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.

Şüpheli O.G., hakkında yapılan tahkikatın ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.