MATSO Adayı Şenli Komiteleriyle Basınla Buluştu

0
390 views

1 Nisanda gerçekleşecek olan MATSO oda seçiminde yeniden turuncu listenin adayı olan İbrahim Şenli, Türk kahvesinde komiteler ile sabah kahvaltısında buluştu.

MATSO seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. MATSO adayı İbrahim Şenli ekibiyle birlikte, basın mensuplarıyla biraraya geldi. Düzenlenen toplantıda konuşan MATSO Başkan Adayı İbrahim Şenli,
“bildiğiniz gibi; Manavgat’ımız 34 ili geride bırakan güçlü bir ekonomik yapıya sahip. Üye odaklı çağdaş,aktif kolaylaştırıcı hizmet anlayışımızla, Manavgat’ımızın ticaret hayatının gelişmesine liderlik eden, kentin yüksek yaşam kalitesine sahip, bir dünya kenti haline gelmesi için çalışan, bir oda olmayı hedefliyoruz. Nitekim bu odanın kuruluş amacı, felsefesi ve çalışma şekli de bu olmalıdır” dedi. Seçildikleri takdirde yapmayı hedefleri projelerini anlatan Şenli,
“Öncelikle ekonomik sektörlerin dengeli büyümesi lazım.Yarım sezon, yarım kazanç demektir. Onun için ekonomide sürekliliğin sağlanması, canlılığın 12 aya yayılması gerekiyor.Mevcut sektörleri büyütürken, yeni istihdam alanlarının oluşturulması lazım.Turizmde çeşitlilik önemli.Özellikle pazar çeşitliliği… Ama kazandıran pazarlar olmalı, kalitesi yüksek pazarlar. Manavgat ve ekonomisi için tanıtım lobisi oluşturulmalı. Bunu yaparken de tüm sektörleri kapsayacak mahiyette çalışmalar yapılmalıdır. Bu anlamda biz; ayrıştırmaya değil birleştirmeye, belli sektörlere değil tüm sektörlere ve dolayısıyla üyeleri de kucaklamaya, yıkmaya değil yapmaya, susturmaya değil konuşturmaya,fikirleri almaya ve hayata geçirmeye geliyoruz.
Hizmet aşkıyla yola çıkmış bir aday olarak;
– MATSO içerisinde KOSGEB Müdürlüğünü tekrar kurarak, üyelerimizin tekrar KOSGEB kredileri ve hibelerinden yararlanmalarını, TOBB işbirliği ile Kredi Garanti Fonu ve Kalkınma Ajansı’ndan, üyelerimizin kredi ve hibe ihtiyaçlarını karşılamalarını, ilçemizde bulunan banka şubeleri ile görüşmeler yaparak, üyelerimizin düşük faizle uygun vadeli kredi kullanabilmelerini, ihracat yapan ve yapmak isteyen firmalarımıza gerekli uzman danışmanlık hizmetleri verilmesini ve EXIMBANK’tan kredi kullanmalarına olanak sağlayacağız.
-Yine üyelerimize yönelik yurt içi ve yurt dışında fuar çalışmaları yaparak, üyelerimizin çeşitli fuarlarda stand açmasını sağlayacağız.

-KOSGEB Müdürlüğümüz bünyesinde eğitim, fuar ve katalog destekleri sağlayarak,üyelerimize yönelik mesleki eğitim seminerleri düzenleyeceğiz.Böylece bölgenin belki de en büyük sorunu olan eğitimli kalifiye eleman sorununu çözmüş olacağız.
-Üyelerimize yönelik dil kursları açacağız.
-Üyelerimiz ile düzenli olarak buluşma günleri tertip edeceğiz.
-Genç Girişimciler ve Kadın Girişimcileri destekleyeceğiz.
-Özel hastanelerde, eğitim kurumlarında ve konaklama tesislerinde, üyelerimize indirim sağlanması için anlaşmalar yapacağız.
– Meyve suyu, salça, turşu, zeytin fabrikaları ve mandıra tesislerimizin geliştirilmesi için çalışmalar yapacağız.
– Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması ile ilgili çalışmalar gerçekleştireceğiz.
– Belediye ile işbirliği yaparak, oto galeri siteleri ve tüpçülere depolama merkezleri oluşturacağız.
– Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeler yaparak, özel okullara yer tahsisi konusunda çalışmalar yapacağız.
-Akaryakıt istasyonlarında tabela, otomasyon, iletişim giderleri ve KDV’deki haksız kazanç ile ilgili çalışmalar yapacağız.
-İlçemizin, yurt dışındaki tanıtımına önem vereceğiz.
– TÜRSAB ve MASTOB ile işbirliği yaparak, turizmin 12 aya yayılmasını ve Turizme yönelik spor komplekslerinin geliştirilmesini sağlayacağız.
– Doğa turizmini geliştirmek amacı ile, köylerimizdeki doğal ve tarihi güzellikleri seyahat acentelerinin konseptine aldırarak turizmi çeşitlendireceğiz.
– Bölgemizde tarihi ve güncel yürüyüş yollarının haritalarını çıkarttırarak turizme kazandıracağız.
– Deniz Ticaret Odası ile işbirliği yaparak, dalış turizmini geliştireceğiz.
-Bölgemizdeki özel hastaneler ile anlaşma yaparak, sağlık turizmi geliştireceğiz.
-Çağımızın en hızlı ve vazgeçilmez iletişim organı olan internetin fiber düzeyde tüm bölgede kullanılabilmesi için gerekli kurum ve kuruluşlarla çalışmalar yapılacak.
– Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Siyasi Parti Temsilcilerimiz ve Sivil Toplum Örgütlerimiz ile koordineli çalışarak sorunları birlikte çözeceğiz.
– İlçemizde yat çekek ve marina yerinin yasal statüye kavuşturulup hizmete açılmasını sağlayacağız.
– 2012 yılından bu yana sadece vaat aşamasında kalan Organize Sanayi Bölgesinin kurulması ile ilgili her türlü çalışmaları yaparak fiiliyata geçireceğiz.
– Soğuk hava depoları kurarak, tarım ve hayvancılığı geliştireceğiz.
– İlçemize en az birden fazla fakülte kazandırarak, üniversite kurulmasını sağlayacağız.
-MATSO tüm çalışmalarını ; mahiyeti, kuruluş felsefesi, amacı gereği ve kucaklayıcı yönüyle ilçemizdeki diğer tüm oda ve sivil toplum örgütleriyle de paylaşarak, felsefesine uygun yapacaktır.Diğer odalarla düzenli bir şekilde toplantılar yapılarak görüş ve fikirler değerlendirilecektir. Seçildikten sonra yönetimimiz, Meclisimiz, Meslek Komitelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları ile Kamu Kurumları ile iletişim halinde bulunarak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim olacağız. Fikirlere açık olacağız. Tüm mesaimizi Manavgat’ın ekonomik gücünü harekete geçirmek için harcayacağız.
-TOBB ile güçlü diyaloglar kuracağız.

Niyetimiz, amacımız, programımız belli, ekibimiz belli..
“İyi ki Odam Var” diye başlayıp, bu yönde çalışmalar yürüteceğiz. Güç zehirlenmesine kapılmayacağız. Böylece, eleştirel “MATSO ne işe yarar ?” sorusunu ortadan kaldıracağız.