Perinçek; Türkiye İkinci Kurtuluş Savaşı Veriyor

0
254 views

Manavgat’ta Vatan Partisi ilçe başkanlığınca Side Prenses otelde düzenlenen “Vatan Savaşından Milli Hükumete ” konulu toplantıda konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Silivri’de duvarın yıkılmasıyla Türkiye’nin zincirlerini kırdığını belirterek, arkasından yaşanan gelişmeleri Türk Amerikan savaşı olarak değerlendirdi.

FETÖ’nin Amerikan gladyosu olduğunu söyleyen Perinçek, “FETÖ Amerikanın, Türk devleti içinde, ordu polis yargı içinde kurduğu örgütlenmedir. Yıllarca hep beraber gladyo, gladyo dedik, İşte o Fetö’nün üzerine Türkiye yürüdü. Türk devletinin ordusunun, polisinin, yargısının içinden temizlenmeye başladı.

Ordundan 30 bin, polisten 14 bin, hakim ve savcılardan 4 bin bütün kamu yönetiminden 105 bin kişi temizlendi” dedi. Türkiye’nin 24 Temmuz 2015’te PKK’nın üzerine yürüyerek terör örgütünü hendeklere gömdüğünü ve ABD’nin buna 15 Temmuz darbe girişimiyle cevap verdiğini belirten Perinçek, “Ankara’da ve İstanbul’da bir Türk Amerikan savaşı yaşandı. Tanklarıyla, helikopterleriyle, uçaklarıyla ABD Türkiye’nin üzerine geldi. Kendi ordumuzun içinde oluşturduğu kuvvetlerle. O gece 12 saat içinde Türk ordusu Türk milletiyle birleşerek, ABD’nin o darbe girişimini ezdi. Ondan sonra Türkiye 24 Ağustos Fırat kalkanıyla Amerikan koridoruna girdi. El Bab’a kadar gitti” diye konuştu.

Türkiye’nin 2’nci bir İstiklal savaşı vatan savaşı verdiğini söyleyen Perinçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimileri saray savaşı dedi, Bakın bu tarihi bölünmedir. Siz vatan savaşına, istiklal savaşına saray savaşı derseniz, düşmanla beraber olursunuz. Saray savaşı dediğinizde bu istiklal savaşına ABD’nin yanına düşersiniz. Bugünkü bütün tartışmalar budur. Bugün Türk aydınının kafasındaki en büyük kilit, en büyük soru şudur. Ben size seveceğiniz hoşlanacağınız bir konuşma yapmayacağım. Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Böyle kilitlenmiş, dünyada başka bir şey görmüyor. Tayyip Erdoğan PKK’nın üzerine yürüyor, onlar PKK tarafına geçiyor, Tayyip Erdoğan

FETÖ’nün üzerine yürüyor, onlar FETÖ’yle beraber Ankaradan İstanbul’a yürüyor. Tayyip Erdoğan Rusya’ya elini uzatıyor onlar Rusya’ya diktatör diyor. Tayyip Erdoğan İran’la işbirliği yapıyor onlar İran’da mollalar var, gericiler var, karanlık var diyor. Bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı bizim programımız değil, açık söylüyorum sevmeyin beni”