Serik’te Bir Otelin Deposundan Malzeme Çalanlar Yakalandı

0
194 views

15 Ocak günü Serik İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaatta bulunan M.K. isimli şahıs, 11 Ocak günü teknik servis personeli olarak çalıştığı otelin deposunda yaptığı kontrolde; (150-200) kg bakır kablonun, (200) metre 16’lık topraklama bakır kablonun, (4) parça 4×4’lük 50’şer meyre seyyar prizli kablonun, (1) adet hava tabancasının, (1) adet projektörün, (6-7) adet sprey boyanın depo kilidinin kırılarak çalındığını gördüğünü beyan ederek otel adına şikayetçi olmuştur.

İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hırsızlık olayının aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda, 11 Ocak günü saat 08.14’de mobiletli (2) şahsın olayın meydana geldiği yere gelerek kontrol ettiklerinin anlaşılması üzerine şüpheli şahıslar (A.N.) ve (A.Ö.) yakalanmıştır.

(A.Ö.) isimli şahıs alınan ifadesinde; 10 Ocak günü mahalleden tanıdığı (M.B.) ve (A.B.) isimli şahısların otele ait yerde kablolar olduğunu, kendisinede pay vereceklerini söyleyerek bu kabloları almaya gidelim dediklerini, 10 Ocak günü saat 20.00 sıralarında (A.B.) ve (M.B.) ile birlikte mobiletle olay yerine gittiklerini, malzemelerin hepsini mobilete sığdıramayınca daha sonra gelip almak için oraya sakladıklarını, 11 Ocak günü olayı arkadaşı (A.N.)’ye anlattığını birlikte malzemeleri almaya gittiklerini ancak malzemelerin alınmış olduğunu gördüklerini beyan etmiştir.

Olayla ilgili diğer şüpheliler (A.B.) ve (M.B.) görevlilerimizce yakalanmış, şahıslar mobilete sığmayan malzemeleri daha sonra bir araçla olay yerinden aldıklarını ve bir hurdacıya (125 TL) karşılığında sattıklarını beyan etmişlerdir.

(A.N.) isimli şahıs Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla serbest bırakılmış, (A.Ö.), (A.B.) ve (M.B.) isimli şahıslar ise haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.