Serik’te Boğarak Adam Öldüren Suriyeli ve Suç Ortağı Yakalandı

0
217 views

Serik İlçesinde “Tasarlayarak Kasten Adam Öldürme” Olayından 2 Şüpheli Yakalandı

23 Aralık 2017 günü saat 09.30 sıralarında Serik ilçesi Akçaalan Mahallesinde bulunan bir ikamette meydana gelen M.Ş. (78) isimli şahsın şüpheli ölüm olayı ile ilgili olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Maktulün aynı ikamette birlikte yaşadığı resmi nikahlı eşi olan ve olay tarihinde şüpheli olarak işlem yapıldıktan sonra Cumhuriyet Savcısı tarafından alınan ifadesinin ardından serbest kalan şüpheli S.Ş. (39) ve şüphelinin ilişkisi olduğu tespit edilen Suriye Uyruklu E.A. isimli şahıslar tarafından maktulün boğularak öldürüldüğü tespit edilmiştir.

02 Ocak günü şüpheli S.Ş. yakalanarak gözaltına alınmış, alınan ifadesinde, yaklaşık üç yıl önce tanıştığı Suriye Uyruklu E.A.’nın yönlendirmesi ile önceden bir eczaneden satın aldığı bir paket cinsel gücü arttırıcı hapı ezerek meyve suyuna katarak maktule içirdiğini, daha sonra E.A. isimli şahsı evinin içerisine gizlice aldığını, ilaçlı meyve suyunu içen eşi ile oturma odasında bulunduğu sırada yatak odasında bekleyen E.A.’nın gelerek eşi M.Ş.’yi boğarak öldürdüğünü beyan etmiştir.

Şüpheli Suriye Uyruklu E.A.(19) isimli şahıs 02 Ocak günü saat 22.00 sıralarında Akçaalan Mahallesinde bulunan ikametinde yakalanmış, şahsın ikametinde yapılan aramada olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 çift parmak uçları kesilmiş yün eldiven, 1 çift deri eldiven ve bir adet makas ele geçirilmiştir.

Şüpheli E.A. alınan ifadesinde maktul M.Ş.’yi şüpheli S.Ş. ile birlikte boğarak öldürdüklerini beyan etmiştir.

Olayla ilgili yakalanan şüpheliler 03 Ocak günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.