Şırnak’taki Maden ocağı faciası ilgili Kazasız kul olmaz’dan açıklama var!

0
67 views

Şırnak Kömür Ocakları bölgesinde göçük meydana geldi. 3 No’lu kömür ocağında meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 6 işçi hayatını kaybetti, göçükten 1 işçi ise yaralı kurtarıldı. Bir işçiye ulaşılmaya çalışılıyor.

 

KAZASIZ KUL OLMAZ EKİBİ NE DEDİ

Kazasız Kul Olmaz yazarı yönetmeni Zahrettin Çelik Şırnak’taki maden göçüğü ilgili şunları söyledi

Çelik: Öncelikle hayatını kaybeden işçilere Allahtan rahmet diliyoruz. Bu en başta kaza  değil “ihmal”dır.  2013 yılında faaliyeti durdurulmuş bir maden ocağından bahsediyoruz. Bu nasıl olmuş kimler göz yummuş araştırmalı  bulunması gerekiyor. Bu olayların  devam etmemesi için denetim sıklaştırmalı  çok yüksek cezalar  verilmelidir. Yazık değil mi bu insanlara çocukları yetim kalıyor .Sosyolojik hatta psikolojik  derin yaralar açıyor. Bizde diyoruz ki  ne bir kişinin burnu kanasın .Nede bu olaylar orta çıksın.” Dedi.

KAZASIZ KUL OLMAZ NEDİR

İş ve trafik kazalarını azaltmak için sahne sanatlarıyla toplumu bilinçlendirme  farkındalık projesidir. 2009 yılında  zahrettin Çelik tarafından yazıldı yönetildi. Sanat danışmanı Yonca Evcimik Zihni Göktay Şevket Çoruh’tır bir çok kurum kuruluşlar destek  vermektedir.