Tehditle Bir kız Çocuğu Hürriyetinden Yoksun Bırakanlar Yakalandı

0
133 views

16 Ocak günü sosyal medyada bir çocuğun dövülme görüntülerinin bulunduğu bilgisi elde edilmesi üzerine, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan koordineli çalışmalarda;

Olayın ilimiz Kepez İlçesi Varsak Karşıyaka Mahallesinde bulunan A.K. isimli şahsın ikametinde meydana geldiği, mağdur durumda olan çocuğun İ.Y.A. (14) olduğu, babası tarafından 08 Ocak günü kayıp müracaatı

yapıldığı, görüntülerde çocuğa şiddet uygulayan şahısların ise ikamet sahibi A.K.(45), ikamet sahibinin kızı N.Ö. (17), oğlu Y.Ö. (9), ikamette bulunan A.D. (20), E.Y.K. (17), D.Ö. (19) oldukları tespit edilmiştir.

Kayıp kız çocuğu İ.Y.A. 16 Ocak günü saat 21.20 sıralarında ilimiz Kepez ilçesi Şelale Mahallesinde sokak üzerinde Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerimizce bulunmuştur.

Olaya karışan A.K., D.Ö. ve A.D. isimli şahıslar Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, Suça Sürüklenen Çocuklar N.Ö. ve E.Y.K. ise Çocuk Şube Müdürlüğümüzce gözaltına alınmışlar, gözaltında bulunan şahıslar haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte 17 Ocak günü adli makamlara sevk edilmişler, D.Ö. serbest bırakılmış, A.K., A.D., Suça Sürüklenen Çocuklar N.Ö., E.Y.K. ise adli konrol kararı ile serbest bırakılmışlardır.