Türkiye Vatan Savaşı Veriyor ve Dolar Yükseliyor

0
179 views

25 temmuz 2015 yılında Türkiye askerinin ABD’nin kara gücü PKK terör örgütünü hendeklere gömmesiyle başlayan operasyonu başarıyla tamamladık. Rusya ile ilişkilerimizi Vatan Partisinin düzeltmesi birlikte Rusya-Türkiye ilişkilerinizdeki olumlu gelişmeler ekonomik yansımanın ötesinde bölgenin güvenliğinde önemli bir rol oynuyor. Türkiye kendisi için tehdit olan ABD’nin askeri İŞİD ve PKK’nın ortağı PYD ile mücadele etmeye başlaması bir vatan savunmasıdır. Komşularımız İran, Irak ve Suriye ile ilişkilerin gelişmesiyle birlikte kendiliğinden Avrasya birliği kurulmuştur. Bölge ülkelerinin birliği yeni İsrail koridorunu parçalamıştır. Barzani’nin bağımsızlık referandumu tarihin çöp sepetine atılmıştır. Türk ordusu Elbab’a yaptığı operasyonla IŞİD terör örgütü yenilmiştir. Türkiye, İran, Rusya, Irak ve Suriye, birlikte karar verdiler ve yeni bir dünya kuruluyor. Irak Ordusunun Kerkük’e girmesi, tek başına Irak’ın, tek başına Türkiye’nin, tek başına İran’ın veya tek başına Rusya’nın eylemiyle olmadı, hepsi birlikte hareket ediyor. Aslında Büyük Kararın bir ucu Hindistan’a ve Çin’e kadar uzanıyor. Kısacası Avrasya paktına gidilen yolda büyük mesafe aldık. Türk ordusunu tasfiye etmeye çalışan ABD, AB İngiltere ve İsrail TSK’nın aniden toparlanarak terör örgütlerine karşı savaş destanları yazarak emperyalist devletlerin hegomanyasını boşa çıkarmıştır.

ABD gladyosunun beslemesi FETO terör örgütü 15 temmuz darbe kalkışmasını TSK boşa çıkarak etkisiz hale getirmiştir. Türkiye’nin izlediği doğru dış politikalar Astana sürecinde lider ve söz sahibi ülke konumuna getirmiştir. Bölge ülkeleri kendi sorunlarını kendileri çözecek hale getirmiştir. Gelelim dövizin yükselmesine tıpkı  1999 depreminden ayağa kalkmış Ecevit hükumetinin 2000 yılında ABD’nin Irak’ı işgal etmesine karşı çıkmasıyla birlikte ABD tarafından ekonomik operasyon yapılarak döviz yükselerek Türkiye ekonomik krize girmişti. ABD Kemal Dervişi ekonomi bakanı yaparak Ecevit hükumetinin 2002 de sonunu getirmişti.

Şimdi oynan oyun aynısı sadece oyuncular değişti. Türkiye yönünü Avrasya ülkelerine çevirdikçe ABD askeri olarak bir şey yapamadı için ekonomik operasyonlar yapıyor. ABD ne yaparsa yapsın Türkiye doğru yolunda yürümeye ve savaşmaya devam edecektir.

ABD’nin bu hamleleri Türk milletini daha fazla birleştirecektir.