Üst Geçit Köprüsünün Çökeceğinin Fotoğrafını Çekmiştik!

0
337 views

Yürüyen Merdivenleri çalışmayan Yaya Üstgeçidinin çatısından düşen bir parça neredeyse araç sürücüsünün kaza yapmasına neden oluyordu. Bu köprünün çökeceğini biliyorduk. 22-3-2018 perşembe gün bu fotoğrafı çekmiştik!.. Uyaralım dedik! Ancak dikkate almazlar diye yayımlamadık. Ancak 2 gün sonra köprü çöktü biz ise Afyon Sandıklı kaplıcalarındaydık.

İyiki haber yapmadık. Yoksa bizim köprüyü çöktürdüğümüzü sanarlardı!..

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Manavgat Şehir merkezinde yaptırılan 2 üstgeçitten birisi olan Antalya Caddesi Migros önünde bulunan üst geçit, faaliyete geçmeden çürümeye başladı. Yürüyen Merdivenleri çalışmadığı için vatandaşlar tarafından kullanılmayan yaya üstgeçidinin uzun süredir açılan çatı malzemesi, rüzgarın da etkisiyle yola düştüğü sırada üstgeçidin altından geçmekte olan bir araç sürücüsünün kaza yapmaktan son anda kurtulduğu bildirildi.

Kazayı gören bir vatandaş, bu durumun günlerdir beklenen bir durum olduğunu, herkesin gördüğü şeyleri yetkililerin görmemesi nedeniyle olayın yaşandığını belirterek “Parça düştüğü sırada yoldan geçen bir araç direksiyonu kırarak son anda kaza yapmaktan kurtuldu. Diğer parçalar da aynı durumda. Bugüne kadar merdivenleri çalışmayan üst geçit kimse tarafından kullanılmıyor” dedi.

Üstgeçidin kopan parçası itfaiye ve büyükşehir görevlileri tarafından yerine monte edilirken, üstgeçidin çalışmayan yürüyen merdivenlerinin çevresindeki mermerlerin kırıldığı, asansörün bitişiğinde bulunan odaların ise duvarlarının rutubetten çürümeye başladığı gözlendi.