13. RUNATOLİA FETİH KOŞUSUNA ANTALYA HAZIR

0
278 views

İlk kez 19 Mart 2006 tarihinde Türk turizminde farklılık yaratmak ve kış turizmine katkı sağlamak amacı ile 850 kişi ile Runtalya Uluslararası Antalya koşusu adıyla başlayan koşu, geçen sene Antalya’nın fetih kutlamaları kapsamında gerçekleştirilerek Runatolia Fetih Koşusu olarak adlandırıldı.

FORMALAR HAZIR
Bu yıl Antalya’nın Fethi’nin 811 Yılı Kutlamaları kapsamında 4 Mart tarihinde gerçekleşecek 13. Runatolia Fetih Koşusuna, 10 bin kişinin katılım yapması bekleniyor.

Koşu hakkında Vali Münir Karaloğlu’na bilgi vermek ve hazırlanan ilk formayı hediye etmek amacıyla ziyarette bulunan Özgür Emeklioğlu, Vali Karaloğlu’nu büyük koşuya davet etti.

FETİH KUTLAMALARINA YİNE RENK KATACAK
Runatolia Fetih Koşusu,1-5 Mart tarihleri arasında bu sene 811’incisi düzenlenecek olan Fetih Kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek. 12 yılda Ülkemizin turizmine ve şehrimizin tanıtımına katkısı ile Türkiye’nin vazgeçilmezi haline gelen koşu, bu sene ikinci kez Fetih kutlamalarına görkem ve renk katacak.

Profesyonel koşuculara hitap ettiği kadar, koşu deneyimi az olan amatör sporcuların da ilgi gösterdiği Runatolia Fetih Koşusu, sezonun başlangıç koşusu olması ve mevsimsel özellikleri ile ideal bir koşu unvanını kazanıyor. Sportif özelliklerinin yanı sıra, birçok yan etkinlik ve eğlenceler ile 3 gün süren bir spor festivali ve ülkemizin en büyük Life-Style koşusu olarak biliniyor.

TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN KOŞULARINDAN
Her yıl Mart ayında düzenlenen Runatolia, spor ve tatili birleştirmesi, tırmanışsız düz parkuru, güzergâh üzerindeki şehir güzellikleri, tarihi ve Antalya’nın dünyaca ünlü sahilini kapsaması açısından Türkiye’nin en sevilen koşularından biri olarak kabul ediliyor.

Runatolia Fetih Koşusu’nun farklı mesafelerdeki koşu katılımı ile yaklaşık 10 bin koşucuya ve Cumartesi gerçekleşecek Terracity Run Halk Koşusu’nun ise yaklaşık 4 bin katılımcıya ev sahipliği yapması bekleniyor.

4 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek 2018 Runatolia Fetih Koşusu geçen yıl koşu sırasında hayatını kaybeden Zeynel Murat Batur anısına düzenlenecek.
Vali Münir Karaloğlu Runatolia Genel Koordinatörü Özgür Emeklioğlu’nu makamında kabul etti. Emeklioğlu Vali Karaloğlu’nu 13. Runatolia Fetih Koşusuna davet etti.