27. Dönem Antalya Milletvekilleri Belli Oldu

0
604 views

27. DÖNEM ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ:

Mevlüt Çavuşoğlu (Ak Parti)

62, 64 ve 65. Hükümet dönemlerinde Dışişleri Bakanlığı yapmış olan Mevlüt Çavuşoğlu Ak Parti 1.sıra adayı olarak 27. Dönem Milletvekilliğini kazandı.

Mustafa Köse (Ak Parti)

Ak Parti Antalya İl Başkanlığı yapan Mustafa Köse geçen dönemin ardından bu dönemde Ak Parti 2.sıra milletvekili olarak Antalya’yı temsil edecek.

Sena Nur Çelik (Ak Parti)

Alanyalı olan ve ilk defa 26. Dönem Milletvekili olarak görev yapan Sena Nur Çelik, Ak Parti 3.sıra milletvekili olarak Antalya’yı temsil edecek.

İbrahim Aydın (Ak Parti)

Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevlerini yapan Ak Parti 4.sıra milletvekili Manavgatlı İbrahim Aydın, 26. Dönemin ardından 27. Dönemde de Antalya’yı temsil edecek.

Atay Uslu (Ak Parti)

Çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevlerini yapmış ve eski Van Vali yardımcısı görevini üstlenmiş olan Atay Uslu, 26. Dönemin ardından 27. Dönemde de Ak Parti’nin 5.sıra adayı olarak meclise gitmeye hak kazandı.

Kemal Çelik (Ak Parti)

26. Dönem MHP Antalya Milletvekili ve MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ancak 2 Haziran 2015’de MHP’den ayrılan Kemal Çelik, Ak Parti 6.sıra milletvekili olarak Antalya’yı mecliste temsil edecek.

Deniz Baykal (CHP)

CHP-MSP koalisyon hükümetinde Maliye Bakanlığı, 1978’de de CHP Ecevit Hükümetinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı yapmış olan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP’nin Antalya 1.sıra milletvekili olarak yeninden seçildi.

Çetin Osman Budak (CHP)

ATSO Başkanlığı yapan ve 26. Dönemde CHP milletvekili olan Çetin Osman Budak, 27. Dönemde de CHP 2.sıra milletvekili olarak meclise gitmeye hak kazandı.

Rafet Zeybek (CHP)

9 yıl Antalya Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Rafet Zeybek, CHP 3.sıra milletvekili olarak 27. Dönemde mecliste görev yapacak.

Aydın Özer (CHP)

Kumluca CHP’de çeşitli görevlerde bulunan ve belediye başkanlığı adaylığı bulunan Aydın Özer partisinin 4.sıra milletvekili adayı olarak Antalya’yı mecliste temsil edecek.

Cavit Arı (CHP)

Eski CHP il başkanlarından Cavit Arı partisinin 5.sıra milletvekili adayı olarak Antalya’yı mecliste temsil edecek.

Feridun Bahşi (İYİ)

Ceza hakimi olan İyi Parti 1.sıra milletvekili adayı Feridun Bahşi 27. Dönemde Antalya’yı Ankara’da temsil edecek isimlerden biri olma hakkını kazandı.

Hasan Subaşı (İYİ)

DYP’nin eski Antalya Belediye Başkanlarından Hasan Subaşı İyi Parti’nin 2.sıra 27. Dönem milletvekili adayları olarak meclise gitmeye hak kazandı.

Tuba Vural Çokal (İYİ)

Emekli Noter Altunay’ın ve emekli hazine avukatı Günay Vural’ın kızı olan Manavgatlı Tuba Vural Çokal, İyi Parti’nin 3.sıra milletvekili adayı olarak Antalya’dan meclise milletvekili olarak gitme hakkını kazandı.

Abdurrahman Başkan (MHP)

MHP eski İstanbul İl Başkanlarından Abdurrahman Başkan MHP’nin 1.sıra adayı olarak mecliste Antalya’yı temsil edecek.

Kemal Bülbül (HDP)

Pir Sultan Abdal Derneği’nin eski genel başkanlarından olan Kemal Bülbül, Antalya’dan HDP milletvekili seçildi.

Haber: Ömer Karça