Ağaç Keserken Testerinin Üzerine Düşen Mehmet Öz Feci Şekilde Öldü

0
317 views

Manavgat’ın Tepeköy mahallesinde zeytin bahçesindeki çalılıkları budarken elektrikli testerenin üzerine düşen 27 yaşındaki Mehmet Öz, öldü. Geçen hafta evlenen işitme engelli eski sporcu Mehmet Öz, İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı’nın İngiltere’yi 5-0 yendiği maç öncesi eşiyle birlikte gelinlik ve damatlıkla sahaya inip gazetecilere poz vermişti.

Manavgat’a bağlı Tepeköy Mahallesi’nde oturan Mehmet Öz, eşi, anne ve babasıyla zeytin toplamak için bahçeye geldi. Saat 11.00 sıralarında elektrikli ağaç kesme motoruyla bahçenin sınırındaki çalıları budayan Mehmet Öz, kestiği dal parçalarını toplamak için testereyi çalışır vaziyette yere bıraktı. Dal parçalarını topladığı sırada dengesini kaybeden Mehmet Öz, sırt üstü testerenin üzerine düştü.

Mehmet Öz’ün düştüğünü gören ailesi yanına koştu. Elektrikli testereyle durduran yakınları, sırtında derin kesik bulunan Mehmet Öz için sağlık ekiplerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Mehmet Öz’ün öldüğünü belirledi. Daha sonra olay yerine jandarma ekipleri geldi. Savcının incelemesinin ardından Mehmet Öz’ün cenazesi Manavgat Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Mehmet Öz’ün, geçen yıla kadar futbol ve voleybol branşlarında faaliyet gösterdiği, Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübü’nde yönetici olarak görevine devam ettiği belirtildi.

MİLLİ MAÇTA TRİBÜNLERİ SELAMLAMIŞLARDI

Mehmet Öz, geçen hafta Kübra Yılmaz ile evlenirken, çift İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı’nın 29 Ekim’de Antalya’da İngiltere’yi 5-0 yendiği karşılaşmada gelinlik ve damatlıkla sahaya çıkmıştı. Taraftarı selamlayan çift, gazetecilere de milli takımı desteklemek için düğünden maça geldiklerini söylemişti.

Doğup büyüdüğü yer olan Manavgat’ın Tepeköy mezarlığında ikindi namazına müteakip toprağa verildi.