AGD Manavgat Basınıyla Kahvaltıda Buluştu

0
191 views

AGD Anadolu Gençlik Derneği Manavgat şubesi Manavgat basınıyla kahvaltıda buluştu. Dernek bakanı Mehmet Gayretli yaptığı konuşmada; Değerli Basın Mensubu arkadaşlarımız öncelikle kahvaltılı toplantımıza iştirak ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Burada hem siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya gelip sohbet etme şansı bulduk hem de gündeme dair bazı konularda açıklama yapma gereği duyduk.

Geçen hafta Anadolu Gençlik Derneğimizin düzenlediği Siyeri Nebi yarışmaya ülke genelinden lise ve ortaokullardan 800 bin öğrenci katıldı. Manavgat’ta ise 2 bin 200 öğrenci kayıt yaptırdı ve yaklaşık sınava bin 650 öğrenci sınava katıldı. Manavgat’ta öğrencilerimiz bu yarışmaya yoğun ilgi göstermiştir.

Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak, 31 Aralık Pazar günü Mekke’nin Fethi’ni kutlayacağız. Ülke genelinde 81 şubemizde yaklaşık 600 kadar noktada Mekke’nin Fethinin 1387.Yıl Dönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir.

Bizde Manavgat Temsilciliği olarak 31 Aralık yılbaşı gecesi Delta Düğün Salonunda bu kutlu Fethi kutlayacağız. Programız da Kuran ziyafeti, sinevizyon gösterisi, sema gösterisi, Genç İstikbal Çocuk Kulübümüzün gösterisi olacak. İlahiyatçı Mustafa Kayhan Hocamız Mekke’nin Fethi ile ilgili konferans verecek ve akabinde Peygamberimizin mübarek sakalı şerifi ziyaret açılacak. Programda ayrıca Siyer’i Nebi yarışmamızda Manavgat’ta dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini takdim edeceğiz.

Değerli basın mensubu arkadaşlarımız, Bu programı Delta Düğün Salonunda değil de, Manavgat Belediyesi’nin halka hizmet için yaptırdığı salonlarda kutlamak isterdik.

Ne yazık ki, son yıllarda Manavgat Belediyesinden İbrahim Sözen Gençlik Merkezi yada Atatürk Kültür Merkezinde yapmak için belediyeye verdiğimiz dilekçelere olumsuz cevap verilmiştir. Ücret bedelini ödemek koşuluyla istediğimiz salonlara, belediyeden dilekçemize cevaben programımızın uygun görülmediği belirtilmiştir.

Konuyla ilgili görüşmek istediğimiz Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’in özel kaleminden nedense başkanın yoğun olduğu gerekçesiyle bir türlü randevu alamadık.

Manavgat halkına hizmet için yapıldığını düşündüğümüz bu salonların neden verilmediğine bir türlü anlam veremiyoruz.

Birçok sivil toplum kuruluşlarına, partilere ve çeşitli derneklerin etkinliklerine verilen bu salonların, her fikre ideale düşünceye sahip vatandaşlara da verilmeye hakkı olduğunu düşünüyoruz.

AGD olarak biz bu hayırlı çalışmalarımızı Manavgat için yapıyoruz. Katılanlar Manavgat’ta yaşıyor. Manavgat Belediyesi de bu salonları Manavgat halkı için yaptıysa Manavgat’ta yaşayan herkes istifade edebilmelidir. Manavgat Belediyesi bu anlamsız ve taraflı kararları ile bizleri değil aslında Manavgat halkını cezalandırmaktadır.

Umarız, Manavgat Belediyesi’nin bu yanlıştan en kısa sürede dönmesini temenni ediyoruz. dedi