Alo 140 Terör İhbar Hattı’nın Tanıtımı Amacıyla Yeni Kamu Spotları Yayınlandı

0
189 views

Terör olaylarının önlenmesi, meydana gelen olayların aydınlatılması ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik vatandaşlarımızdan alınan ihbarlar terörle mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlara büyük katkı sağlamaktadır.

Etkin ve kararlı bir şekilde yürütülen terörle mücadele sürecinde vatandaşlarımızca yapılan ihbarlar sonucunda çok sayıda terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilerek olması muhtemel birçok terör eyleminin engellenmesi sağlanmıştır.

Terörle mücadele çerçevesinde yapılacak ihbarlara ilişkin iş ve işlemlerin daha etkin ve hızlı yürütülebilmesi amacıyla 30 Ekim 2015 tarihinde “Alo 140 Terör İhbar Hattı” kurulmuştur.

“Alo 140 Terör İhbar Hattı”nın kullanımını ve bilinirliğini arttırmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğümüzce daha önceden “Alo 140 Sunucular”, “Alo 140 Ünlüler” isimleri ile yayınlanan kamu spotlarına ek olarak “Alo 140 Duyarlı İşçi” ve “Alo 140 sırt Çantası” isimleri ile (2) ayrı Kamu Spotu hazırlanarak www.rtuk.gov.tr adresinde ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Youtube sayfasında yayınlanmıştır.

“Alo 140 Sunucular” Kamu Spotunu görmek için tıklayınız.

“Alo 140 Ünlüler” Kamu Spotunu görmek için tıklayınız.

“Alo 140 Duyarlı İşçi” Kamu Spotunu Gödmek İçin Tıklayınız.

“Alo 140 Sırt Çantası” Kamu Spotunu Gödmek İçin Tıklayınız.