Antalya’da 5 Ayrı Operasyonda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama Suçundan 9 Şüpheli Yakalandı

0
155 views

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimize uyuşturucu madde nakleden ve uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak sürdürülen çalışmalarda;

Olay 1) 29 Mayıs günü Muratpaşa ilçesi Yeşildere Mahallesinde (İ.Ç.) ve Rusya Uyruklu (M.S.) isimli şahıslar satışa hazır toplam (6) paket daralı (1,1) gram eroin olduğu değerlendirilen maddeler ile yakalanmıştır.

Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen (İ.Ç.) ile (M.S.) Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılmışlardır.

Olay 2) 29 Mayıs günü Kepez ilçesi Kuzeyyaka Mahallesinde bulunan (2) ikamette ve Konyaaltı ilçesinde bulunan otel odasına yapılan operasyonda (C.K.) ve (E.D.) isimli şahıslar toplam (195) adet ecstasy hap, (14,8) gram ecstasy hap, daralı (2,3) gram esrar olduğu değerlendirilen madde ve (1) adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait (1) adet şarjör ve (29) adet dolu fişek ile yakalanmıştır.

Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen (C.K.) Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakılırken, (E.D.) isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.

Olay 3) 29 Mayıs günü Kepez ilçesi Avni Tolunay Mahallesinde bulunan bir ikamete yapılan operasyonda (M.Y.) isimli şahıs toplam daralı (115) gram esrar ve (43) kök kenevir bitkisi olduğu değerlendirilen maddeler ile yakalanmıştır.

Şüpheli (M.Y.) hakkında “İzinsiz Kenevir Bitkisi Yetiştirmek (2313 Sayılı Kanuna Muhalefet Etmek)” ve “kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak” suçundan adli işlem yapılmıştır.

Olay 4) 30 Mayıs günü uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik sürdürülen çalışmada (M.Ş.), (Ö.Ç.) ve (Z.A.) isimli şahıslar (2,4) gram esrar (skunk) maddesi ile birlikte yakalanmıştır.

Yakalanan şüpheliler (M.Ş.), (Ö.Ç.), (Z.A.) haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol kararı ile serbest bırakılmışlardır.

Olay 5) 30 Mayıs günü Döşemealtı ilçesinde (24) ayrı suçtan toplam (108 yıl 20 gün) hapis cezası ve (6.875 TL) para cezası suçundan aranan (İ.K.) isimli şahıs, (1023,3) gram kokain maddesi, (10) gram esrar maddesi ile birlikte yakalanmıştır.

Şüpheli (İ.K.) hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.