Antalya’da Yüklü Miktarda Kaçak İçki Yakalandı

0
268 views

Yılbaşı Öncesinde Antalya Merkezli İki İlçemiz ve İki Ayrı İlde Yapılan Eş Zamanlı Operasyonda Yüklü Miktarda Kaçak İçki Ele Geçirildi


Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, ilimiz genelinde kaçak/sahte içkileri piyasaya sürerek, halkın sağlığını tehdit eden şahıslar ile yasadışı organizasyonlara yönelik yürütülen mücadelemiz artarak devam etmektedir.

Yaklaşan yılbaşı gecesi, yasadışı kaçak/sahte içki ticareti ile iştigal eden şahıslar tarafından fırsat olarak görülmekte ve büyük ekonomik pazar haline dönüştürülerek hem haksız kazanç elde edilmekte hem de halk sağlığı tehlikeye uğratılmaktadır.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar neticesinde; 28 Aralık günü ilimiz merkezli Alanya ile Manavgat ilçelerinin yanı sıra Kars, İzmir ve İstanbul illerini kapsayan eş zamanlı operasyon ile kaçak/sahte içki ticareti yapan (9) şüpheli yakalanmıştır. Bu şahıslara ait olduğu tespit edilen (5) işyeri ve depo olarak kullandıkları tespit edilen yerlerde yapılan aramalarda; kaçak olduğu tespit edilen toplam (11.021) şişe içkiye el konulmuştur.

Olayla ilgili olarak yakalanan (9) şahıstan (5)’i alınan ifadesine müteakip Cumhuriyet Savcısının talimatı ile salıverilmiş, (4) şüpheli ise “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet Etmek” suçundan 29 Aralık günü Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak; toplumda ahlaki, sosyal, mali çöküntülere neden olan, toplumun ve bireylerin sağlığını doğrudan etkileyen, devlete ve kurumlarına olan güveni sarsan kaçakçılık ve sahtecilik suçlarına karşı değerli vatandaşlarımızın büyük desteğiyle, huzur ve güven ortamının sağlanması, kanun hâkimiyetinin sürdürülebilmesi için her türlü suç türü ve suçlu ile mücadelemize aynı kararlılık ve inançla aralıksız olarak devam edilecektir.