Antalya’ya Kaçak Yollarla Pırlanta Getiren Yabancı Uyrukla Şahıslar Havalimanında Yakalandı

  0
  141 views

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Havalimanı Şube Müdürlüğü görevlilerince birlikte koordineli olarak yapılan çalışmalarda;

  24 Mayıs günü saat 17.00 sıralarında Antalya Havalimanında iç hatlardan geçiş yapmak isteyen Afganistan Uyruklu (2) şahsın durumlarından şüphelenilerek yapılan üst aramalarında, giysilerinin arasında yapılmış gizli bölmelerde küçük poşetlere konularak ülkemize kaçak yollarla sokulan piyasa değeri yaklaşık (332.000) TL. olan (543) adet pırlanta ve (1) adet zümrüt ele geçirilmiş, olayla ilgili Afganistan Uyruklu (A.S.) ve (A.S.U.) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmaların devamında, pırlanta ve zümrüt taşların ülkemizde satışı konusunda yakalanan şüpheli şahıslara yardım ettiği tespit edilen (H.D.) isimli şahıs da görevlilerimizce yakalanmıştır.

  Yakalanan şahıslar haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca adli kontrol kararı ile serbest bırakılmışlardır.