ANTİK SİDE KENTSEL TASARIM PROJESİ’NDE 2. ETAP BAŞLIYOR

0
224 views
DCIM100MEDIADJI_0021.JPG

Manavgat Belediyesi’nin dünya turizminin göz bebeği, Side için Antalya Valiliği ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile ortaklaşa yürüttüğü “Antik Side Kentsel Tasarım Projesi”nin 2. Etap çalışmalarına start verilecek.

Manavgat Belediyesi’nin Side’de yürüttüğü Antik Side Kentsel Tasarım Projesi’nin 2. Etap çalışmalarına başlandı. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Side’yi daha güzelleştirip yerli ve yabancı turistlerce daha kolay izlenebilir hale getirmek, bölgede alışveriş canlılığını artırarak, esnaflara can suyu olabilmek amacıyla hazırlanan projenin 2. Etabının daha sorunsuz uygulanabilmesi ve Koruma Amaçlı İmar Planına uygun yapıların bölgeye kazandırılması amacıyla mülk sahiplerinin katkısıyla yıkım çalışmaları da bir yandan devam ediyor. Yıkım çalışmalarına Manavgat Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri destek veriyor.

MAYIS 2018’DE TAMAMLANACAK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in emek ve çalışmaları, Antalya Valiliği’nin katkılarıyla Antik Side Kentsel Tasarım Projesi’nin 1. Etabında 19 bin 547 m2’lik alan düzenlemesi Mayıs 2017’de tamamlanmış, uygulama çalışmalarına ise turizm sezonunun başlaması ile ara verilmişti. Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından desteklenen, Antik Side Kentsel Tasarım Projesi 2. Etap Uygulama İşi kapsamında toplam 15 bin 723 m2’lik traverten düzenlemesinin yapılacağı belirtildi. Yapımının Mayıs 2018’de tamamlanması hedeflenen çalışmalar kapsamında, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylı olarak, bilgilendirme levhaları, sınır bariyeri, korkuluklar, yönlendirme levhaları, aydınlatma direkleri, yangın hidrantları ve oturma banklarının da yapılacağı açıklandı.

 

BELEDİYE HER ÇARŞAMBA 

HALKI BİLGİLENDİRECEK

Antik Side’de devam edecek 2. etap çalışmaları süresince, Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü ekipleri tarafından, her Çarşamba günü Saat 09.00-12.00 arasında Antik Side içerisinde yer alan Kültür Evi’nde, vatandaşların talep ve isteklerinin değerlendirileceği açıklandı. Side’deki çalışmalar tamamlandığında tarihe yakışan yenilenen yüzü ile turizme çok önemli katkılar sağlayacağını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu amaçla Side’de gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi.