Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu Parkı açıldı

0
343 views
DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

Muratpaşa Belediyesi, acımasız bir cinayete kurban giden doğa ve yaşam savunucuları Aysin ve Ali Ulvi Büyüknokutçu çiftinin adını verdiği 9 bin 285 metrekare genişliğindeki parkın açılışını Alakır’dan Karadeniz’e çevre mücadelesini sürdüren sivil toplum, demokratik kitle örgütleri temsilcileriyle birlikte yaptı.

 

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın Finike ilçesine bağlı Kızılcık yaylasındaki evlerinde cinayete kurban giden doğa ve yaşam savunucusu Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin isimlerini verdiği Güzeloluk Mahallesi’ndeki 9 bin 285 metrekare genişliğindeki parkın açılışı, çiftinin ailesi ve Alakır’dan Karadeniz’e çevre mücadelesini sürdüren sivil toplum, demokratik kitle örgütleri temsilcileriyle birlikte yapıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yurtdışı görevi nedeniyle katılamadığı açılışta CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili İbrahim Cephaneci, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul ve CHP’li belediye meclis üyeleri yer aldı.

ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLAR

Başkan Uysal, açılış dolayısıyla yayımladığı mesajında “Dostum” diye seslendiği Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’nun üzüntüsünü en taze şekilde yaşadığını söyledi. “Yaşam ve doğa savunucusu Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu, bizler için ölümsüz birer kahramandır” diyen Başkan Uysal, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dostum, arkadaşım Ali Ulvi ve değerli eşi Aysin Büyüknohutçu, tıpkı yaşamlarında olduğu gibi yine çevre mücadelesinin meşalesi olacaktır. İki değerli dostumuzun anısında, ‘çevre bilincinin’ oluşmasına katkı sağlamak için bu parkı yaptık. Anıları önünde saygıyla eğilirken, doğayı ve yaşam hakkını savunma mirasına sahip çıkacağımızı tekrarlıyorum. Yaşam savunucularına yapılan saldırıların son bulmasını, bu acımasız cinayetin aydınlatılıp, gerçek sorumlu veya sorumluların cezalandırılmasını beklediğimizi yetkililere hatırlatıyorum.