Bakkal Kazım Süper Marketlerin Korkulu Rüyası Oldu

0
310 views

Manavgat Şelale mahallesinde baba mesleğini 1950 yıllarında açılan Aydın Market olarak sürdüren Kazım Aydın ilginç tespitlerde bulundu. Dört tarafı süper market ve marketlerle çevrili olan Aydın Baykal’ın sahibi Kazım ise halinden çok memnun olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada; “Düne kadar a101 mağazası açıldı. işlerimden artışlar başladı. Peşinden ŞOK açıldı. işlerim arttı. Şimdi ise BİM geliyor. Bunun anlamı ciromun dahada artacağını gösterecek diyen Aydı, MİGROS’da gelsin, kim gelirse gelsin av cıvadır benim için. Biz bakkalız önce müşteri memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Müşterilerimizin ağız tadına göre en kaliteli ürünü marketlerden ucuza atıyoruz.

Yeri geldiğinde deftere yazıyoruz. Bu bir müşteri ile aramızda sırdır. Borcunu zamanında ödemese veya iç ödemese onur kırıcı olmuyoruz. Hijyenik bir sağlıklı bir ortamda ürünlerimizi müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Biz bakkal olarak hiç bir müşterimize hayır demiyoruz. diyen Kazım, Önce insan olmak ve müşterilerini kendi aile fertlerinden saymayı babamızdan öğrendik. İhtiyacı olan bir aileyi boş göndermedik. Dünyamızda paylaşım yoksa bizde yokuz diyen Kazım, Gelin günlük ciroma bir bakın! Bu süper marketlerden daha yüksektir” dedi. Kendi geliştirdiği yöntemlerle müşterilerle arasında güç bağı kuran Kazım Aydın aslında Türkiye’de örnek gösterilecek bir bakkaldır.