Budak; Türel Görev Süresinin Azalması Telaşı İçerisinde

0
169 views

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 4 yıllık dönemde Antalya’ya nitelikli bir eser kazandıramayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, bu tabloyu örtmek için meslek odalarını ve siyasi partileri hedef aldığını belirterek “Sayın Türel, görev süresinin dolmasına bir yıl gibi bir süre kalmasının verdiği telaşla; birilerini suçlayarak, başarısızlığını örtme arayışına girmiş görünüyor. Biz Antalya için doğru projelere, ortak aklın projelerine hep destek verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, Boğaçayı ve Kruvaziyer Liman Projesi ile ilgili meslek odaları ve CHP’ye yönelik sözlerine tepki gösterdi. Kentin ortak aklı ve iyi çalışılmamış projelerin uzun vadede kentlere büyük zarar verdiğini kaydeden Budak, Konyaaltı Sahili Projesi için Mimarlar Odası’nın yarışmasıyla bir proje hazırlandığını ve kimsenin bu projeye itiraz getirmediğini ancak sahili halktan koparacak adımlara karşı çıkıldığına dikkat çekti. Budak, “Sayın Türel, göreve geldiğinde Konyaaltı Sahili için ‘ücretsiz olacak’ yönünde açıklamalar yaptı ama sonra herkesin onay verdiği proje için ‘kaynak yok’ diyerek, ihaleye çıktı. Ama iki ihaleden de sonuç alamadı. Gelinen aşamada 4 yıl gibi bir sürede Konyaaltı Sahili’nde bir çivi çakılamamıştır. Bu başarısızlık tamamen Sayın Türel’e aittir. Dört yılda Konyaltı Sahili’nde bir ilerleme sağlayamayan, Antalya’ya özgün, nitelikli bir proje kazandıramayan, kentin sorunlarının çözümü konusunda ilerleme sağlamayan Türel, görev süresinin dolmasına bir yıl gibi kısa bir süre kalmış olmasının verdiği telaşla, birilerini suçlayarak, başarısızlığını örtme arayışına girmiş görünüyor. Ama Antalya halkı, Antalya kamuoyu gerçekleri görüyor” diye konuştu
KRUVAZİYER TURİZMİ AKP SIFIRLADI
Boğaçayı ve kruvaziyer liman projeleriyle ilgili meslek odalarının, bilim insanlarının itirazları olduğunu, Antalya’nın geleceğiyle ilgili soruların yanıtsız bırakıldığını kaydeden Budak, “Antalya, hepimizin ortak değeri. Hepimiz Antalya için en iyisini istiyoruz. Bağımsız meslek odaları, Boğaçayı Projesi ile ilgili kruvaziyer liman projesiyle ilgili kaygılarını belirtiyor ve ortaya somut sorular koyuyor. Sayın Türel, bu soruları yanıtlamak yerine meslek odalarını, bilim insanlarını, CHP’yi suçluyor. Turizmde gelir azalıyorsa, Avrupa turizmi hala geri kazanılamamışsa, kruvaziyer turizm bugün sıfır düzeyine iniyorsa, bunun sorumlusu AKP hükümetidir. AKP’nin OHAL inadıdır. Hukuk ve demokrasiyi rafa kaldıran tutumudur. Şimdi böyle bir süreç yaşanırken, ‘kruvaziyer liman yapacağız, karşı çıkıyorlar’ yaklaşımı tam bir çarpıtmadır. Turizmle ilgili, Antalya ile ilgili ortak aklın projelerine hep destek olduk, yine oluruz” dedi.