Çiftlik Bank’ın Manavgat Şubesi Kapatılıyor

0
767 views

Kurulduğu günden bugüne kadar yüz binlerce üyesi olan, ardından üyelerini mağdur edip milyonlarca TL ile kayıplara karışan Mehmet Aydın’ın sahibi olduğu Çiftlik Bank’ın Manavgat’daki şarküteri bayisi boşaltılarak kilit vuruluyor.
Ancak üretim yapmadan köy tavuğu yumurtası diyerek piyasadaki yumurtaları toplayarak köy tavuğu yumurtası diye sattı. Sucuğu, kaşarı, peyniri tüm şarküteri mamullerini fason ürettirerek kendi etiketlerini koyarak şubelerinde satışa sundu.

27 yaşındaki Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın bu projeyi üretti. Çiftlik Bank’ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra Bursa İnegöl’de 250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini açtı.

BAYİLİKLER DAĞITTI

Daha sonra son dönemin popüler oyunlarından birisi olan Çiftlik Bank il ve ilçelerde şarküteri bayilikleri dağıtmaya başladı. Kayseri’de de bir süre önce İstasyon Caddesi’nde açılan Çiftlik Bank şubesi burada hizmet vermeye başladı.

KAYIPLARA KARIŞTI

Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu ve çok kısa sürede on binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank’ta bir süredir üyelere ödeme yapılmıyordu. Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon başlatıldı. Şirket sahibi Mehmet Aydın kayıplara karıştı. Manavgat Demokrasi Bulvarında hizmet veren Çiftlik Bank Şarküteri Mağazası’nın, operasyonların ardından açılmadığı görüldü. Çiftlik Bank şarküterinin hedef olmamak için kepenk kapattığı, dükkan içerisinde hiçbir malzeme olmadığı ve dükkanın boşaltıldığı görüldü.
Hangi şartlarla bayilik verdiler:
1- Bayilik verilecek olan kişilerin oyunumuza üye olması ve oyun hakkında detaylı bilgiye sahip olması gerekmektedir.
2- Minimum 50m² cadde üstü şarküteri açılmasına uygun bir iş yeri tutulması. (İş yeri tutulmadan önce resimleri ve ölçüleri yöneticilere bildirip onay aldıktan sonra tutulacaktır)
3- Şirketimizin mali müşavirliği eşliğinde Limited şirketi kurulması (Şahıs şirketi geçersizdir)
4- İş yerinizin konseptinin bizim iç mimarımız eşliğinde yapılması
5- Bizim belirlediğimiz bir şarküteride panel eğitimi almak
6- Şarküteri ürünlerinizi bizden temin edeceksiniz. Bizde üretimi olmayan ürünleri alıp-satabilirsiniz fakat bizde üretimi olan ürünleri sadece bizden temin edebilirsiniz.
7- Ürünlerin kar marjında değişiklik olup %30-%70 aralığındadır.
8- Açılış organizasyonu bizim organizasyon şirketimiz tarafından yapılacaktır.
9- Başlangıçta sizden herhangi bir isim hakkı bedeli talep edilmemektedir. Fakat karınızın %8’i “Franchising” bedeli olarak kesilecektir.