Hırsızlık ve Şantaj Örgütü Elemanları Yakalandı

0
197 views

Antalya’da meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

08-12 Ocak tarihleri arasında Yeşilbahçe, Meydankavağı, Güzeloba, Demircikara ve Gürsu Mahallelerinde bulunan (5) ayrı ikamette ve (2) ayrı işyerinde meydana gelen hırsızlık olaylarını; (22) adet suç kaydı bulunan ve (7) ayrı suçtan aranan Ş.Y., (9) adet suç kaydı bulunan (6) ayrı suçtan aranan M.D., (3) adet suç kaydı bulunan M.Ç., (4) adet suç kaydı bulunan S.O. ve (1) adet suç kaydı bulunan Suça Sürüklenen Çocuk E.K.(17)’nın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheliler 12 Ocak günü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yakalanmıştır.

Yapılan araştırmada, şüpheli şahısların Diyarbakır ilinden gelerek ilimiz Deniz Mahallesinde bulunan bir evi kiraladıkları tespit edilmiş ve şahısların kalmış oldukları ikamette yapılan aramada; fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu, gözlük, saat, imitasyon ve altın takılar olmak üzere (52) parça malzeme ile üzerinde M.D.’nin fotoğrafı bulunan M.Y. adına düzenlenmiş sürücü belgesi ve yine M.D.’nin fotoğrafı bulunan İ.C. adına düzenlenmiş (2) adet nüfus cüzdanı, üzerinde Ş,Y,’nin fotoğrafı bulunan A.G. adına düzenlenmiş sürücü belgesi ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemeler yapılan tespit çalışmalarının ardından müştekilerine teslim edilmiş, yakalanan şüphelilerden M.D. ve Ş.Y. isimli şahısların 31 Ekim 2017 tarihinde A.O. isimli şahsa yapılan şantaj olayının da şüphelileri olduğu tespit edilmiştir.

Yakalanan şüpheliler M.D., Ş.Y., M.Y., S.O. ve Suça Sürüklenen Çocuk E.K., 14 Ocak günü haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.