Kendi 5 Yaşında Öz Kızına Cinsel İstismar Suçu Davası Başladı

0
297 views

Serik’te yaşayan A.A. hakkında, geçen yıl Eylül ayında 5 yaşındaki öz kızı İ.A.’ya zincirleme nitelikli cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla açılan dava başladı.

Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanık A.A. ve boşanma aşamasında olduğu eşi N.A., tarafların avukatları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı, Antalya Barosu temsilcisi ile çeşitli kadın Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) üyesi kadınlar katıldı. Psikolojik destek aldığı gerekçesiyle İ.A. duruşmaya katılmadı. Duruşmadan önce adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Ara celsede yayın yasağı kararı verilen duruşmada sanık A.A. savunma yaparken, şikayetçi olan anne N.A.’da ifade verdi. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Duruşmanın ardından UCİM tarafından hazırlanan basın açıklamasını üyelerden Fisun Bağrıyanık okudu. Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davayı en başından beri takip ettiklerini ve aileye destek verdiklerini belirten Bağrıyanık, “Bugün öz babası tarafından istismara uğramış 5 yaşındaki kız çocuğumuzun davasına müdahil olmak, dava sürecini izlemek, hem çocuğumuza hemde ailesine gereken her türlü desteği sağlamak için buradayız. Ülkemizin neresinde olursa olsun her çocuk için mücadele edeceğiz” dedi.

Manavgat 1’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada istismarcının en ağır cezayı almasını istediklerini belirten Bağrıyanık, “Bu cezanın gelecekte ki olayların önünü almak için bir emsal olmasını ve adaletin sağlanmasını beklemekteyiz. Çocuklarımızın bedenlerine uzanan kirli ellere ‘artık yeter’ diyoruz” diye konuştu.