Mali Müşavir ve Muhasebeciler Cumhuriyet Balosunda Buluştu

0
278 views

MASMO Manavgat Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Cumhuriyet balosu düzenledi. Geceye katılanlar; Türmob genel başkanı Masis Yontan, Antalya smmm oda bşk Emrullah Tayfun Çavdar, Alanya smmm odası başkanı Kerim Gökçeoğlu,Alanya smmm oda sekreteri iffet Kan, Alanya smmm odası saymanı Mustafa Turaç, Antalya chp il bşk Mustafa Erdem, Chp ilçe bşk Aliye Coşar, vergi dairesi müdür yrd Oğuz Kaan Sarıçayır, Sgk müdürü Ali Duru, Ticaret odası meclis bşk Kerim erdem,Şöförler odası bşk Mahmut Şafak, MESO başkanı Hasan Çelik ve ziraat odası bşk Rasim Metin katıldılar.

Ayrıca smmm sınavına kazanan Mehmet ÖZBİLDİRİCİ, Deniz YEŞİL ve Ayşe YILMAZ meslektaşlara plaket ve ruhsatları verildi.

MASMO başkanı Nezih Özgenç günün anlamıyla ilgili konuşma yaptı; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyacanını  ve bu destanının varış noktası olan Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümünü kutluyoruz.

Uzun süren savaşlar ve ağır yenilgiler sonucunda ortada bir avuç Türk’ün barındığı ata yurdu kalmıştı.Son olarak  bunun da paylaşılmasını gerçekleştirmek için uğraşılmaktaydı.

Ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürk bu durum karşısında  kurtuluşun tek yolunun tek kararın ulusal egemenliğe dayalı tam bağımsızbir Türk devleti kurmak,Temel ilke,Türk ulusunun onurlu ve şerefli bir ulus olarak yaşamasıdır.Bu,ancak tam bağımsız olmakla sağlanabilir.Ne denli zengin ve gönençli olursa olsun bağımsızlıktan yoksun bir ulus,uygar insanlık önünde ,uşaklıktan öte bir gözle görülmeye layık olamaz.Oysa,Türk’ün onuru ve yetenekleri çok yüksek ve büyüktür.Böyle bir ulus,tutsak yaşamaktansa yok olsun daha iyidir.

Öyleyse ya bağımsızlık ya ölüm!

Bu kararlıkla 19 mayıs 1919 da Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsuna çıkarak milli mücadeleyi başlatıp 29 ekim 1923 tarihinde “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare,CUMHURİYET idaresidir”diyerek ilan ettiği Cumhuriyet,ulusal onurumuzun bayraklaşan simgesi ve büyük devrimin adıdır.Cumhuriyet,korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır

Ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürk”benim manevi mirasım ilim ve akıldır”sözünü şiar edinen Bizler onun gösterdiği yolda meslektaşlarımız,aday meslek mensuplarımız ve bürolardaki çalışma arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içersinde durmadan çalışarak,üreterek,kurumsallaşarak,teknolojik değişimlerin baş döndürücü hızına,uluslararası mesleki gelişmelere ve mesleki uzmanlaşmalara yapacağımız sempozyumlar,seminerler, forumlar ve kongrelerle uyum sağlayarak ülke ekonomimize,kalkınma ve büyümesine geçmişte olduğu gibi yarınlarda da katkı yapmaya sürekli olarak devam edeceğiz. Bu anlamlı günde,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere,İstiklal savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,tekrar cumhuriyet bayramınızı kutluyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar baloya katılan konuklar eğlendiler.