Manavgat Küçükşelalede Bir Genç Boğuldu

0
416 views

Manavgat ırmağı küçük şelalede saat 16.00 sıralarında ırmağa giren Ramazan Çalı (19) ve arkadaşı ırmağın karşısına yüzerek geçtiler.

Barajın kapaklarının açılmasından dolayı yükselen su seviyesinde Ramazan Çalı boğulurken arkadaşını orada bulunan vatandaş ırmağa atlayarak kurtardı.

Arama kurtarma çalışmaları için jandarma botla arama yaparken bulunamadı. Antalya’dan polis dalgıçların gelmesi bekleniyor. Ailesinin endişeli bekleyişleri sürüyor.

Arkadaşları ile birlikte Küçük Şelale Şavlak mevkide suya giren Ramazan Çalı ırmaktan karşıya geçip geriye dönerken tam ortaya geldiğinde ‘imdat boğuluyorum’ diye bağırmaya başlayınca ırmak kenarında bulunan Halil Yüksel isimli vatandaş kurtarmak için suya atladı. Irmağın sürekli yükselmesi ve hızla akması nedeniyle Halil Yüksel’de akıntıya kapılırken Halil Yüksel, Küçük Şelale tesislerinden ırmağa atlayan vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Ramazan Çalı ise Küçük Şelalenin hemen altında suda gözden kayboldu.

Olayı öğrenen Çalı’nın ailesi ve yakınları olay yerine akın ederken ırmaktan çıkarılan Halil Yüksel ambulans ile Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

DCIM100GOPROG0107657.

Olay yerindeki vatandaşlar, Manavgat Irmağındaki su seviyesinin ani yükselme ve azalmalar göstermesinin tehlike yarattığını, yetkililerin daha fazla canlar yanmadan biran önce önlem alması gerektiğini söylediler.

Sahil güvenlik ve İtfaiyeye ait botlar ile arama çalışması yapılırken AFAD ekipleri de arama çalışması için bölgeye geldi.