MANAVGAT MEYVECİLİKTE DE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK

0
517 views

Başkan Ahmet Boztaş başkanlığındaki Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Heyeti, Manavgat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte Boztepe Mahallesi’nde, Türkiye’de açık alanda tek en erkencil şeftali üretimi yapan Ahmet Boztepe’yiziyaret ederek yatırımı hakkında bilgiler aldılar.

Türkiye’de Açık Alanda Tek En Erkencil Şeftali Üretimini Biz Yapıyoruz

Ahmet Boztaş ve beraberindekileri karşılayan Ahmet Boztepe, yatırımcı olarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üretim ve paketleme sahasını heyete gezdiren Boztepe, çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek şunları dile getirdi: “5 yıldır bu işi yapıyoruz. Türkiye’de açık alanda tek en erkencil şeftali üretimini biz yapıyoruz.Ürünümüzü, zincir marketlere ve ihracata gönderiyoruz.”

Boztaş, Boztepe’yi Kutladı

İncelemelerden sonra açıklama yapan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Ahmet Boztepe’yi Manavgat ekonomisine yaptığı katkıdan dolayı kutladı. Boztaş, İlçe ekonomisinin, Boztepe gibi işadamlarının sayesinde güçlendiğini ve çeşitlilik kazandığını vurguladı.

Manavgat Her Alanda Kazansın ve Kazandırsın

Sözlerini sürdüren Ahmet Boztaş,” “Antalya’yı, Manavgat’ı hep sebze üreten şehir olarak bilirler. Adana, Çukurova, Mersin meyvecilikle anılır.Manavgat meyvecilikte de adından söz ettirecek. Görülüyor ki bu yatırımlar sürdükçe Manavgat, sebzenin yanında meyvecilikle de anılacak. İşte meyvecilik alanında yatırım yapan bir üretici, bu işin öncülerinden. Türkiye’de açık alanda tek en erkencil şeftali üretimi yapıyor. Manavgat her alanda kazansın ve kazandırsın” şeklinde konuştu.

Tarımımız Adına Sevindirici

Heyette yer alan Manavgat İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ozan Çakal da yaptığı açıklamada, “Tarımımız adına sevindirici gelişmeler oluyor. Bu yatırımlarla tarım sektörü daha da güçleniyor. Önümüzdeki yıllarda bu yatırımlar daha da artacaktır. Modern, çağdaş bir üretim sahası gördük” dedi.