Manavgat Orman İşletmesi Yeni Yıl İçin Ağaç Fidanı Dağıttı

0
307 views

Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü, ‘Yeni Yıla Ağaç Keserek Değil, Fidan Dikerek Girelim’ adıyla 5 bin fidan dağıtım kampanyası düzenledi. Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları ağaç fidanı dağıtım törenine katıldılar. Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara andız, fıstık çamı ve keçiboynuzu(harnup) fidanı dağıtıldı.

İlçe Orman İşletme yetkilileri yaptıkları açıklamada; 2017 yıl içinde vatandaşlara doğayı koruma ve çevreyi yeşillendirme etkinlikleri kapsamında toplamda 5 bin fıstık çamı, defne, keçiboynuzu ve Kıbrıs akasyası fidanı dağıttıklarını söyledi. Yılbaşı öncesi ormanlık alanlarda çam fidanı kesimine karşı tüm önlemleri aldıklarını belirtilerek kampanya ile Manavgat’ta daha fazla fidan dikmeyi sağlamak istediklerini kaydetti.

Kaymakam Mustafa Yiğit, yılbaşı öncesi Manavgat’ta böyle bir kampanya yapılmasının çok anlamlı olduğunu söyledi. Ormanların bir şehrin akciğerleri olduğunu belirten Yiğit, gelecek nesillerin temiz bir hava soluması için ağaç kesimi değil, bol bol fidan dikimi yapılması gerektiğini kaydetti. Yiğit, “Yılbaşı öncesi çok anlamlı kampanya. Yeni yıla fidan dikerek girelim. Geleceğimiz olan fidanları kesmeyelim.” dedi.