MANAVGAT ŞELALE ŞAMPİYON

0
178 views

Antalya Sportif Faaliyetler Derneği (ASFAD) tarafından Antalya Soccer Cup olarak organize edilen ve her yıl ekim ayında geleneksel olarak düzenlenen “Cumhuriyet Kupası” na bu yıl Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından kırk takım katıldı.

 

Antalya Sportif Faaliyetler Derneği (ASFAD) Başkanı Ayhan Dolma ile ASFAD As Başkanı Osman Ergin’in 2003 yılından beri geleneksel olarak  her yıl nisan ayının ikinci haftasında “Turkey Soccer Cup” un ikinci ayağı olan; “Antalya Soccer Cup”  turnuvasının 2017 yılındaki  bu seneki durağı Kundu oldu.

Kundu Turizm Merkezinde; 18 Ekim 2017 tarihinde kırk takımın buluşması ile başlayan masterler futbol turnuvası beş gün sürdü. Turnuva pazar günü Maritsa Plovdiv ve Manavgat Şelale Masterler arasında oynanan final maçı ile sona erdi.

Aralarında Afyonkarahisar, Aksaray, Almeyda Kıbrıs, Anamur, Anamur Yörükler, Antalya Asfad, Aydın Köşk, Batman Asrın, Batman Gençlerbirliği, Bodrum, Cebel Cıty, Çamoluk, Dinar Marseyas, Diyarbakır, Eğirdir, Erdemli Muzkent, Ihlara, Karaman, Karaman 70, Kayseri, Vefa, Kemer, Kırşehir, Konya Paye, Manavgat, Manisa, Maritsa Plovdiv, Marmaris, mersin, Milas, Muğla, Niğde, Sarayköy, Say Antalya, Selçuklu, Silivri, Tarabya, Uşak, Yalova Master takımlarının bulunduğu kırk takım dörderli gruplar ile eşleşerek gruplarında üçer maç yaptılar. Cumartesi akşamı yarı finale kalan dört takımdan Batman Asrın Masterler, Batman Gençlerbirliği, Maritsa Plovdiv ve Manavgat Şelale Masterlerden; Final oynamaya hak kazanan Bulgaristan ekibi Maritsa Plovdiv’i penaltılarla 5 – 4 yenen Manavgat  Şelale Masterler beş gün içerisinde oynadığı birbirinden çekişmeli yedi karşılaşmanın ardından namağlup bitirdiği turnuva da kupanın sahibi oldu.

Turnuvanın sonunda ilk dört takıma kupa verilirken; katılımcı diğer takımlara da plaket verildi.