Manavgat’ta Biri Cezaevi Firarisi Aranan 2 Şahıs ile Hırsızlık Suçundan 2 Şahıs Yakalandı

0
170 views

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, 13 Aralık günü “Bilişim Sistemleri, Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması” suçundan hakkında (15) ayrı yakalama emri ve toplam (18 yıl) hapis cezası ile (7.000) TL. adli para cezası olduğu tespit edilen İ.A. isimli şahıs A.E.Ü. adına düzenlenmiş sürücü belgesi ile birlikte yakalanmıştır.

Çalışmaların devamında K.G. isimli şahsın da Side’de bulunan bir otelde kaldığı ve E.İ. adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı kullandığı bilgisi elde edilmesi üzerine şahıs, kaldığı otelde görevlilerimizce yakalanmıştır.

K.G. hakkında yapılan incelemede, “Basit Tehdit, Tehdit, (2) adet Gece Vakti Silahla Yağma, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması” suçlarından (5) ayrı aranma kaydının olduğu, Giresun İlamat Masasınca “Geceleyin Silahla Yağma” suçundan (14 yıl 3 ay 20 gün) hapis cezasını çekmekte olduğu cezaevinden firar ettiği tespit edilmiştir.

Şüpheli şahıslar haklarında yapılan işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir.

İkinci olay ise 11 Aralık günü Manavgat ilçesi Aşağı Hisar Mahallesinde bulunan bir kafe ve Aşağı Pazarcı Mahallesinde bulunan bir internet kafede meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda; hırsızlık olaylarını E.Ç.(18) isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş ve şüpheli E.Ç. görevlilerimizce yakalanmıştır.

Şüpheli E.Ç. kafe’de meydana gelen hırsızlık olayını E.K. isimli şahıs ile, internet kafede meydana gelen hırsızlık olayını ise Suça Sürüklenen Çocuk S.M. ile birlikte gerçekleştirdiklerini beyan etmesi üzerine şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yapılan şçalışmalarda, Suça Sürüklenen Çocuk S.M. yakalanmış, E.K.’nın ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Şüphelilerin yapılan parmak izi tespitinden ve kendi beyanlarından polis ve jandarma bölgesinde birçok işyerinden hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri anlaşılmıştır.

Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Suça Sürüklenen Çocuk S.M. adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, E.Ç. ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.