Manavgat’ta Cinsel İstismar Suçundan 49 Yıl Hapis Cezası Bulunan ve 2 Ayrı Suçtan Arananlar Yakalandı

0
625 views

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; Olay 1) Hakkında Manavgat 1.Ağır Ceza Mahkemesinin “Birden Fazla Kişi Hakkında Cinsel İstismar, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma” suçundan (49 yıl 6 ay) hapis cezası bulunan A.Y. (72) isimli şahıs yakalanmıştır.

A.Y. isimli şahıs hakkında yapılan işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır.

Olay 2) 23 Şubat günü Manavgat ilçesinde bulunan bir banka şubesine A.K. adına düzenlenmiş sahte kimlikle kredi çekmek için müracaat edildiği bilgisi elde edilmesi üzerine Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalar sonucunda şüpheli şahıs yakalanmış, yapılan incelemede; şüpheli şahsın S.Y. olduğu, “Bankacılık Kanununa Aykırılık, Organ Ticareti Yapmak veya Aracılık Etmek, Resmi Belgede Sahtecilik, Bankadan Kredi Dolandırıcılığı” olmak üzere (7) ayrı suçtan arandığı tespit edilmiştir.

S.Y. isimli şahıs hakkında yapılan işlemlerin tamamlanmasının ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır.

Olay 3) 25 Şubat günü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda, Aşağı Pazarcı Mahallesinde bulunan bir işyerinin sahibi olan ve kendini B.M. olarak tanıtan şahsın A.Ö. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş ve şahıs yakalanmıştır. Şahıs hakkında yapılan incelemede; “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Kamu Kurum ve Kuruluşlar vb. Tüzel Kişiliklerin Araç Olarak Kullanılması, Hakaret, Tehdit, Dolandırıcılık, Basit Tehdit, Müessir Fiil” olmak üzere (10) ayrı suçtan arandığı tespit edilmiştir.

Şüpheli A.Ö.’nün ikametinde yapılan aramada; (1)’i başkasına ait bulundurma ruhsatlı (1)’i ruhsatsız (2) adet tabanca, tabancalara ait (48) adet fişek ve (42) adet kurusıkı mermi ele geçirilmiş, şahıs hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.