Manavgat’ta Eşine Şiddet Uygulayan Şahıs Tutuklandı

0
208 views

28 Nisan 2018 günü saat 02.00 sıralarında Manavgat ilçesi Emek Mahallesinde bulunan bir sokak üzerinde “Aile İçi Şiddet” olayının olduğu bilgisi elde edilmesi üzerine Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince bahse konu yere intikal edilmiş ve olay yerinde M.G. isimli şahıs elinde satır ile birlikte yakalanmıştır.

Olayda darp edilen müşteki H.G. alınan ifadesinde, eşi M.G.’nin Özbekistan Vatandaşı M.D. isimli bayanla ilişkisi olduğunu belirtir mesajın cep telefonuna geldiğini, bu sebepten bayanın evine gittiğini, M.D. isimli bayanın evinden döndüğü sırada eşi ile karşılaştığını ve kendisini darp ettiğini beyan etmiştir.

Şüpheli M.G. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden gözaltına alınmış, M.G. için 6284 SKM önleyici hükümleri uygulanarak hakkında uzaklaştırma kararı verilmiş ve Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakılmıştır.

07.05.2018 günü haber kanallarında aynı olay ile ilgili “Manavgat İlçesinde Kadına Şiddet” başlıklı görüntülerin yayınlanmasının ardından Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’nun görüntüleri ihbar kabul ederek kadına şiddetin kabullenebilir bir yanının olmadığını olayla ilgili görüntülerin incelenerek elde edilen delillerle şüpheli M.G.’nin yeniden yakalanması için çalışmaların ivedi başlatılması talimatı doğrultusunda, şüpheli M.G. Cumhuriyet Savcılığından çıkartılan yakalama emrine istinaden 08.05.2018 günü tekrar yakalanarak hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.