Manavgat’ta Haklarında Çeşitli Suçlardan Hapis Cezası Bulunan 3 Şahıs Tutuklandı

0
454 views

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; 1- Hakkında Manavgat Ağır Ceza İlamat Masasınca “Sarkıntılık Yapmak Suretiyle Çoçuğun Cinsel İstismarı” suçundan (4 yıl) hapis cezası bulunan R.E.(54) Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, sebze hali içerisinde yakalanmıştır. İşlemlerinin tamamlanmasına müteakiben adli mercilere sevk edilen R.E. tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevine teslim edilmiştir.

2- Hakkında Alanya Yerel İlamat Masasınca “Cebir, Tehdit ve Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan (10 yıl) hapis cezası bulunan Ö.K. (35) Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde yakalanmıştır. İşlemlerinin tamamlanmasına müteakiben adli mercilere sevk edilen Ö.K. tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevine teslim edilmiştir.

3- 12 Mart günü günü saat 22.00 sıralarında D 400 Karayolu, Sanayi Kavşağında yapılan uygulama esnasında durdurulan bir araç içerisinde Ö.K., O.S. ve kendisini U.Y. olarak tanıtan şahısların bulunduğu araç içerisinde yapılan aramada; (1) adet av tüfeği, (11) adet av tüfeği fişeği ile (4,06) gram Esrar maddesi ele geçirilmiştir.

Şüpheli Ö.K. hakkında “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek” ve “Uyuşturucu Madde Kullanmak” suçlarından, diğer şüpheli O.S. hakkında “Uyuşturucu Madde Kullanmak” suçundan adli işlem yapılmıştır.

Kendisini U.Y. olarak tanıtan şahsın yapılan inceleme sonucunda C.P.(32) isimli şahıs olduğu ve hakkında; “Hükümlü ve Tutuklunun kaçması”, “Silahlı Yağma”, “Basit Yaralama” ve “Tehdit” suçlarından olmak üzere toplam (4) ayrı suçtan arandığı ve cezaevi firarisi olduğu tespit edilmiştir.

Şüpheli C.P. hakkında “Başkasına Ait Kimlik Bilgilerinin Kullanılması” ve “Uyuşturucu Madde Kullanmaktan” adli işlem yapılmış, işlemlerinin tamamlanmasına müteakiben adli mercilere sevk edilen C.P. tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevine teslim edilmiştir.