Manavgat’ta Hırsızlar Tutuklandı

0
159 views

Manavgat’ta Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 Şüpheli ile Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan 1 Şüpheli Tutuklandı

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

Olay 1) 28 Mayıs günü saat 16.00 sıralarında Yukarı Pazarcı Mahallesinde bulunan bir öğrenci yurdu civarında elinde battaniyeye sarılı televizyon götüren şahıs olduğu bilgisi elde edilmesi üzerine, Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda, şüpheli (F.O.) elinde battaniyeye sarılı vaziyette televizyon ile birlikte yakalanmıştır.

Şüpheli (F.O.) alınan ifadesinde televizyon ile 2 adet viskiyi daha önceden kendisine iftira atan ve ceza almasını sağlayan (M.B.) isimli şahsın evinin 3. katındaki balkonun açık bulunan penceresinden girmek sureti ile aldığını, televizyonu evde bulunan battaniyeye sardığını ve yine aynı pencereden çıkarak kaçtığını beyan etmiştir.

Şüpheli (F.O.) hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 2) 28 Mayıs günü saat 11.30 sıralarında Salkım Evler Mahallesinde meydana gelen “Evden Hırsızlık” olayı ile ilgili Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda; olayın şüphelisi (C.U.) ikametten çalınan (2) adet yarım altın, (800) TL, (1) adet altın künye ve (1) adet altın yüzük ile birlikte yakalanmıştır.

Şüpheli (C.U.) hakkında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

Olay 3) Manavgat Asliye Ceza İlamat Masasınca “Yalan Tanıklık” suçundan (2 Yıl) hapis cezasına hükümlü (M.G.) isimli şahıs, Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

İşlemlerinin tamamlanmasına müteakiben adli mercilere sevk edilen (M.G.) tutuklanarak Alanya L tipi cezaevine teslim edilmiştir.